Visual Merchandiser -COLLECTIVE STORE

FF GROUP ROMANIA - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare de specialitate, de preferat;
Experienta similara de minim 2 ani;
Inclinatii estetice dezvoltate, creativitate, abilitati de merchandising pentru branduri premium;
Foarte buna cunoastere a tendintelor actuale din piata de profil;
Persoana deschisa, creativa, spontana, orientata catre client;
Excelente abilitaţi de comunicare si deservire a clientilor;
Bune cunostinte de limba engleza;
Disponibilitatea pentru deplasari intre magazinele din Bucuresti.

Descrierea jobului

Asigura expunerea marfii in magazin corespunzator standardelor de visual merchandising;
Asigura vizibilitatea brandurilor, prin acoperirea sistematica si eficienta a spatiului;
Colaborează cu departamentele de Retail şi Marketing in cadrul initiativelor lunare si identifica elementele cheie ale colectiilor/stocului;
Analizeaza evolutia produselor, a clientelei si a pietei concurente, pentru a asigura imbunatatirea constanta si profitabilitatea magazinului;
Ofera personalului de vanzari din magazin instruirea necesara pentru ca acesta sa aplice corect cerintele de merchandising;
Propune tinute potrivite solicitarilor clientilor;
Ofera informatii relevante despre specificul brandurilor si a tendintelor actuale, modalitati de combinare a texturilor, imbinarea culorilor.

OFERTA:
Salariu atractiv
Bonus din vanzare
Tichete de masa
Transport decontat
Program full-time
Programe motivationale periodice
Reducere la produsele comercializate
Mediu de lucru sport/fashion premium.

FF Group Romania este unul dintre jucatorii cei mai importanti din industria locala de fashion si sport retail care comercializeaza branduri precum Nike, Converse, UGG Australia, Calvin Klein Jeans, Armani Jeans, Scotch&Soda, prin intermediul cunoscutelor magazine Collective.

Dezvoltandu-se constant, Echipa noastră se află in căutare de profesionişti. Alătură-te nouă şi trimite CV-ul tău, insoţit de o fotografie recenta, la:

FF Group Romania, Departamentul Resurse Umane
Str. Ion Campineanu nr. 12, sector 1 Bucureşti
E-mail: mihaela.dumitru@ffgroup.ro
Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos