Publicat 08 Iul 2019 | Expiră 08 Aug 2019

Visual Merchandiser - COLIN'S

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cauti un mediu de lucru placut?

Vino sa faci parte din echipa noastra !
Colin's se potriveste stilului tau !

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Disponibilitate pentru deplasari interne;
  • Experienta este necesara.

Aptitudini:
  • Utilizarea pachetului Microsoft Office (Power Point, Word, Outlook, Excel);
  • Cunostiinte de Photo Shop si Design constituie un avantaj;
  • Compente de comunicare verbala si scrisa excelente;
  • Abilitati de manageriere a timpului, multi-tasking si organizare;
  • Abilitati privind prezentarea si realizarea proiectelor de VM.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului :

  • Sa pastreze imaginea magazinelor de la un sezon la altul ;
  • Periodic viziteaza magazinele, se ocupa de aranjamentul interior ;
  • Creeaza o experienta de shopping in magazine, scoate in evidenta categoriile de produse si zonele de interes ;
  • Se asigura ca displayerele si zonele de pret in magazine faciliteaza alegerile clientilor ;
  • Obtinerea unei imagini comerciale in magazine, menite sa faciliteze clientului decizia de cumparare si sa transmita mesajul colectiei existente ;
  • Mentinerea standardelor companiei - semnalizare, displayere, tehnici de merchandising in magazinele noi si in cele existente ;
  • Lucreaza cu echipa de Merchandising pentru toate proiectele, intelege si se asigura ca toate procedurile necesare sunt indeplinite : pozitionarea mobilierului, reglajul si montarea decorului, implementarea conceptelor de magazine in functie de specificul acestora;
  • Participa la deschiderile de magazine si la renovarea celor existente.

Oferim :
  • Salariu motivant ;
  • Tichete de masa ;
  • Discount 30% in toate magazinele Colin's;
  • Dezvoltarea unei cariere de durata intr-un brand cu succes global .

Colin's Romania este parte a EROGLU HOLDING SA, companie producatoare de textile, articole de imbracaminte si vanzarea cu amanuntul in Turcia, Ucraina, Rusia, Germania, Egipt.
Brandul Colin's in Romania este prezent din 2011. In prezent exista 23 magazine, 12 in Bucuresti si 11 in tara: Craiova, Constanta, Iasi, Brasov, Bacau, Galati, Pitesti, Ploiesti si Suceava.
Fiecare nou magazin deschis este un pas important in strategia de dezvoltare a brandului ce isi propune dublarea numarului de magazine pana la finele anului 2019.

Expirat
Visual Merchandiser - COLIN'S  -  EROGLU ROMANIA S.R.L.- COLIN'S

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles