Vanzator / casier - punct de ridicare Bucuresti/Oradea/Sibiu

elefant.ro - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam persoane cu abilitati de comunicare si o orientare catre client pentru Punctele de ridicare Elefant din Bucuresti si Oradea.

Daca te incadrezi in cerintele de mai jos te invitam sa aplici:
• Studii medii sau superioare
• Personalitate deschisa, comunicativa, proactiva
• Orientare catre client si abilitatea de a solutiona problemele clientilor
• Cunostinte operare computer
Experienta in domeniu constituie un avantaj dar nu este obligatorie. Asiguram training.

Descrierea jobului

•Preluarea clientilor la momentul intrarii in magazin si realizarea actului de vanzare
• Receptie a coletelor comandate cu ridicare din Pickup Point
• Inregistrarea a coletelor in programul de gestiune
• Depozitarea coletelor in spatiile special amenajate, respectand instructiunile si standardele de depozitare
• Incasarea contravalorii coletelor conform facturii/bon fiscal în numerar sau cu alte instrumente de plată
• Promovarea vanzarea directa din magazin a produselor noastre precum si consilierea clientilor
• Operarea în baza de date a informatiilor despre client si status comanda
• Listarea şi eliberarea facturilor de vânzare
• Emiterea zilnica, la încheierea programului a rolei jurnal, privind încasările efectuate prin numerar şi card bancar
• Verificarea concordanţei dintre total sume operate cu numerar şi total sume incasate efectiv
• Intocmirea zilnica la încheierea programului a monetarului şi foii colective de încasări
• Predarea zilnica, la sfârşitul programului a numerarul încasat precum şi instrumentele de plată primite
• Adopta permanent o atitudine corecta, amabila, comerciala in fata clientilor.

Elefant.ro a fost lansat în 17 iunie 2010 și este un proiect al companiei Elefant online SA.

Inițial, proiectul Elefant a început ca o librărie online ce a crescut și s-a remarcat rapid drept cel mai mare retailer online de cărți din România, oferind o platforma modernă, prietenoasă și accesibilă de căutare/cumpărare de carte și formare a unei comunități de cititori. Ulterior, compania și-a diversificat mult oferta și a devenit Mallul Online al Familiei Tale.

În prezent, elefant.ro este unul dintre cei mai mari retaileri online din România, oferind celor peste 1.500.000 de clienți o gamă variată de produse ( aproximativ 110.000 de produse din categoriile carte, jucării, articole copii & bebe, ceasuri, îmbrăcăminte, încălţăminte, genți, accesorii, cosmetice, parfumuri şi produse de îngrijire personală, home & deco, electronice și electrocasnice). Folosind site-ul elefant.ro, fără a se mai deplasa în magazine sau librării, clienții pot comanda simplu și rapid, pot plăti online sau numerar/ramburs cu livrare prin curier sau în numeroasele puncte de livrare din București și din țară.

În 2016, elefant.ro și-a extins granițele și în străinătate, intrând rapid pe piața din Republica Moldova. Compania a creat un magazin online (elefant.md) și a deschis un punct de livrare la Chișinău. Oferind o calitate similară a serviciilor, site-ul și-a adjudecat repede încrederea și printre clienții moldoveni.

Din 2019, Elefant.ro a început extinderea rețelei offline, prin deschiderea de puncte de vânzare în mai multe benzinării Rompetrol la nivel național, inaugurarea unor noi puncte de livrare și vânzarea în hypermarketuri. Diversificarea punctelor de prezența va continua și în anii următori.

Echipele Elefant sunt pregătite să accepte noi provocări în domeniul achizițiilor, logisticii, dezvoltării de produse, marketingului pentru a oferi permanent cea mai bună experiență clienților și a livra zilnic milioane de colete verzi.

Bucuria vine din interior! Hai și tu în echipa elefant.ro.

Publicat 4 oct. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos