de ani Fără Frică...

Publicat 19 Feb 2007 | Reactualizat 20 Mar 2007 | Expiră 22 Mar 2007

VANZARI IT

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Ambitie, gandire logica, structurata, usurinta de a invata noi cunostinte de factura tehnica. Spontaneitate, atitudine pozitiva.
- Excelente abilitati de vanzare si comunicare .
- Creativ, flexibil si cu spirit de initiativa.
- Dorinta de a lucra intr-o organizatie cu orientare pe vanzari si clienti.
- Capabil de a lucra eficient atat in echipa dar si independent.
- Cunoasterea limbii engleze.
- Cunostine in domeniul IT&C.
- Cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

- Preluarea comenzilor online prin telefon, e-mail, fax etc.
- Introducerea in sistem a fiecarei comenzi si operarea / procesarea corespunzatoare acesteia .
- Furnizarea de informatii de ordin comercial potentialilor clienti.
- Furnizarea de informatii de ordin tehnic despre produsele comercializate; colaborarea cu departamentul tehnic pentru a obtine aceste informatii, acolo unde este cazul.
- Mentinerea legaturilor cu clientii existenti si atragerea de clienti noi, ca urmare a initiativei si demersurilor proprii .
- Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite de catre companie.
- Efectuarea de rapoarte periodice cu privire la activitatea desfasurata.
- Documentarea specificatiilor tehnice ale produselor prezentate pe site-ul propriu( electronice, electrocasnice), folosind ca surse de informatii cataloage tiparite sau online ale producatorilor.

Companie infiintata in anul 1996,cu o prezenta solida pe piata IT din Bucuresti ,perspective de crestere ,mediu de lucru placut,

Expirat
VANZARI IT  -  infomagazin

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles