Publicat 22 Mai 2019 | Reactualizat 21 Iun 2019 | Expiră 22 Iun 2019

Validation Engineer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare în domeniul știinţelor biologice, fizice, chimice, de inginerie sau altele similare;
- 3-5 ani experienţă în Asigurarea Calităţii în industria tutunului, alimentară, farmaceutică, sau similară și/sau 3-5 ani experiență ca specialist într-un domeniu de activitate relevant.
- Capacitate de rezolvare a problemelor, gestionare a ambiguităților, orientare către rezultate;
- Bune abilități de lucru cu Microsoft Excel, PowerPoint;
- Bune abilitățti de comunicare și lucru în echipă, cu capacitatea de a prioritiza activitățile, zilnice, săptămânale, etc
- Capabilitatea de a lua decizii în situații cu impact major în atingerea obiectivelor specifice;
- Nivel fluent al limbilor engleză și română, scris și vorbit;

Descrierea jobului

- Se asigură că procesul de producţie, echipamentele şi metodele sunt calificate şi validate în timp ce efectuează verificarea documentaţiei aferente, conducând activităţile de evaluare a riscului de calitate şi de management al schimbării.
- Oferă suport și asigură integrarea sistemelor informatice referitoare la asigurarea calității, trasabilitate și raportare.
- Organizează și conduce evaluări/verificări continue și re-executarea protocoalelor de validare conform planurilor și procedurilor. Furnizează rapoarte și alte documente aferente procesului de validare, în funcție de fiecare exercițiu de validare.
- Asigură menținerea validității procesului de fabricare, a metodelor și a sistemelor. Asigură raportarea și actualizarea datelor-cheie.
- Oferă asistență și preia rolul de SME/facilitator pentru evaluarea riscului calitativ. Se asigură că sunt implementate metodologiile adecvate și că planurile de prevenire sunt definite și urmărite de persoanele responsabile conform cerințelor de calitate stabilite.
- Participă la crearea/actualizarea procedurilor, instrucțiunilor de muncă și a altor documente solicitate referitoare la calitate. Oferă asistență și instruiri prin asigurarea unui transfer de cunoștințe în conformitate cu sistemul de management al instruirilor.
- Asigură conformitatea prin asigurarea asistentei la audituri.

Welcome to Philip Morris International’s (PMI) affiliates in Romania, Philip Morris Romania SRL and Philip Morris Trading SRL.

Philip Morris Trading SRL, based in Bucharest, is responsible for the sale and merchandizing of PMI brands throughout the country. We have a dynamic brand portfolio that includes top international brands such as IQOS, Marlboro, Chesterfield, L&M and Virginia Slims. Philip Morris Trading SRL was established in 1997 and today employs more than 250 people in its head office and regional sales offices.

Philip Morris Romania SRL is our manufacturing factory based in Otopeni and employs more than 700 people. The factory has recently received a 490 million euro investment in becoming a new tobacco products – HEETS for the IQOS tobacco heating system. The factory serves the international demand of countries as Japan, but also EU countries where IQOS is sold.

We are also strongly committed to making a difference in the communities where our employees live and work. We support nonprofit organizations in the fields of education, culture, domestic violence prevention, and the fight against hunger and extreme poverty.

Expirat
Validation Engineer  -  Philip Morris Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles