Publicat 31 Mai 2021 | Reactualizat 28 Iun 2021 | Expiră 01 Iul 2021

UX Designer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe:

  • Înțelegerea comportamentului și calatoria/experiențele utilizatorilor pe platforme de e-commerce;
  • Experiență de lucru ca UI/UX Designer sau pe poziția similară;
  • Înțelegerea proceselor de proiectare centrate pe utilizator și a gândirii de proiectare;
  • Experiență în construirea și gestionarea portofoliului UX și colaborarea în cadrul unor echipe agile pentru a contribui la obținerea rezultatelor și a crea produse câștigătoare;
  • Cunoașterea prototipurilor și a instrumentelor wireframe (de exemplu, Figma, Wireframe.cc și InVision, Adobe XD);
  • Nivelul așteptat este consultant sau un analist cu experiență, unde capacitatea și creativitatea UI/UX sunt atât importante cât experiența;
  • Spiritul de echipă, abilități puternice de comunicare pentru a colabora cu diverse părți interesate la nivel global;
  • Abilități bune de gestionare a timpului.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Analizati, colectati, evaluati necesitatile si explorați diferite abordări pentru rezolvarea problemelor utilizatorilor, în colaborare cu managerul de produs și inginerii software;
  • Folositi standardele din domeniu pentru a optimiza site-ul si arhitectura informatiilor, a facilita ușurința de utilizare și pentru a crea cea mai bună experiență a utilizatorului;
  • Ilustrați idei de proiectare folosind storyboard-uri, fluxuri de procese și sitemap-uri, creați desene grafice originale (de exemplu, imagini, schițe și tabele);
  • Dezvoltați machete și prototipuri ale interfeței de utilizare (componente de interfata, meniuri, butoane, diverse fluxuri de business) care ilustrează clar modul în care funcționează și arată site-ul;
  • Efectuați ajustări ale aspectului pe baza feedback-ului utilizatorilor (proces iterativ);
  • Identificați și propuneti solutii pentru problemele UX (de exemplu, capacitatea de reacție);
  • Respectați standardele de stil pentru fonturi, culori și imagini.

Beneficii:
  • Salariu atractiv care reflectă responsabilitățile și bonusuri pe proiect;
  • Job full-time;
  • Posibilitatea de a învăța tehnologii noi, fiind implicat în implementări cu diverse grade de complexitate;
  • Vei fi factor decizional în zona tehnică și de arhitectura a sistemului software;
  • Un mediu de lucru flexibil (remote), multicultural, orientat către rezultate, specific unei companii inovative;
  • O echipă de profesioniști pasionați, atât pe partea tehnică, cât și de business;
  • Mod de lucru agil și structurat.

Oceano is a B2B marketplace that empowers thousands of retail entrepreneurs in Central and Eastern Europe to access the best-fitted suppliers to stock their stores risk free, grow their businesses and become more efficient.

Our goal is to become one of the largest e-commerce project in Europe, based on Artificial Intelligence / Machine Learning.

Expirat
UX Designer  -  OCEANO MERCADO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles