Unit Manager Life&Health – companie de asigurari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne extindem echipa de manageri cu doi colegi care vor ocupa pozitia de Unit manager in cadrul unei companii cu vechime si renume in asigurari.
Trimite-ne CV-ul tau daca vei considera ca experienta in asigurari te recomanda pentru aceasta pozitie. Conditie: vechime in asigurari (nu este obligatoriu sa detii cod RAF)

Cerintele postului:

- experienta in asigurari obligatorie (fiind si o conditie pentru a putea incheie contract de colaborare ca persoana juridica, minim un an)

- experienta in vanzari in domeniul asigurarilor Life&Health reprezinta un avantaj

- disponibilitatea de obtinere cod RAF inainte de inceperea activitatii

- experienta in coordonare de echipe poate constitui un avantaj, dar nu este o conditie obligatorie

- capacitate de formare echipa, recrutare si selectie si dezvoltare (exista posibilitatea construirii unei echipe in jurul unei echipe deja formate sau de construire a echipei de la zero);

- abilitati de training, de formare profesionisti, capacitate de organizare, bun management al timpului, comunicare si relationare excelenta, mentoring, coching;

- absolvent studii superioare sau liceale (in cazul in care experienta este relevanta).

Daca nu te regasesti in jobul de UM, recrutam si consultanti financiari, cerintele pentru aceasta pozitie fiind:
- studii superioare absolvite sau in curs;
- experienta in asigurari (nu este obligatorie, dar constituie un avantaj);
- sa iti doresti independenta financiara, sa ai spirit antreprenorial';
- capacitatea de a relationa excelent cu clientii, sa iti placa sa lucrezi cu oamenii, sa ai atitudine pozitiva, sa fii proactiv; sa fii confortabil cu contactarea potentialilor clienti, atat in piata rece, cat si in piata calda;

Descrierea jobului

Responsabilitati UM:
- recrutarea, selectia si dezvoltarea consultantilor financiari;
- coordonarea echipei;
- coordonarea activitatilor de vanzare si de post vanzare, monitorizare activitate;
- training periodic in cadrul echipei.

Beneficii UM:
- finantare motivanta, legata de target incepand cu luna 3 de contract;
- bonusuri, comisioane;
- plan cariera.

Responsabilitati CF:
- prospectare piata (rece sau calda);
- contactare clienti in scopul promovarii solutiilor companiei;
- intocmire documentatie, gestionare portofoliu, monitorizare;
- invatare continua

Beneficii CF:
- finantare motivanta, legata de target;
- comisioane
- plan cariera

Recrutam pentru o companie multinationala in asigurari, pe segmentul de Life&Health.
Mentionam ca se va lucra cu contract de colaborare/mandat.
Publicat 20 sept. 2021 Reactualizat 18 oct. 2021 Expiră 20 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos