UI Developer (front-end)

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Client Description:

HCL Technologies este o companie multinațională de servicii și consultanță în tehnologia informației, cu birouri în 50 de țări, o rețea mondială de R&D, "laboratoare de inovare" și "centre de livrare", peste 187.000 de angajați, iar clienții săi includ 250 din Fortune 500 și 650 din cele 2.000 de companii globale.

Responsibilities:

• Meeting with the development team to discuss user interface ideas and applications

• Review application requirements and interface designs

• Identify web-based user interactions

• Develop and implement highly responsive user interface components

• Develop and implement front-end architecture to support user interface concepts

• Monitor and improve front-end performance

Candidate Profile:

Requirements:

Angular framework / React / Vue +3 yrs exp.

Patternlab is an advantage.

good knowledge of SOLID PRINCIPLES and Design patterns.

Javascript HTML and CSS is by default if they know a FE framework (angular, vue, react).

Also good understanding of OOP.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022