Transport Tender Specialist

FM ROMANIA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne cautam coleg(a) nou(a) in Dragomiresti Vale, in departamentul de transport domestic.

Pentru acest rol candidata/ul idea(a)l ar trebui sa aiba abilitati de:
  • Analiza matematică
  • Procesarea numerelor
  • Atenţie la detalii
  • Gândire analitică
  • Cunostinte in transport rutier si dispecerizare
  • Cunostinte in gestiunea bazelor de date, Microsoft Excel
  • Studii superioare
  • Experienta in domeniu de minimum 2 ani

Descrierea jobului

Persoana ce va ocupa acest rol se va ocupa de:
  • Preluare informatii referitoare la volumele clientului, frecvente, livrari de la echipa de vanzari;
  • Stabilirea tipului de oferta in functie de nevoile clientului;
  • Verificare cu echipa de Planning care sunt costurile de transport in zonele vizate de client;
  • Intocmire oferta pastrand termenul agreat impreuna cu reprezentatul de vanzari;
  • Primeste feedback de la Vanzari si ofera suport in partea de calcul oferta
  • Calcul buget pentru client in diverse faze ale construirii ofertei
  • Simulare costuri si venituri, calcule rentabilitate pentru ofertele construite
  • Crearea de noi solutii pentru clienti si optimizare serviciu transport si reduceri de costuri.

With more than 27 000 collaborators worldwide, FM LOGISTIC ensures the optimization of the global supply chain: warehousing (computerized inventory management, order processing etc), co-packing, food co-manufacturing and industrial manufacturing, transportation / distribution. From production to consumption, responsiveness, flexibility, quality and safety make FM LOGISTIC a real creator of value added.

Publicat 7 oct. 2021 Reactualizat 6 nov. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos