de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 06 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

TRANSPORT PURCHASING SPECIALIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CUM ESTE PERSOANA PE CARE O CAUTAM ?

1. O reprezinta integritatea. Aceasta e valoarea noastra cea mai importanta si tinem neaparat sa avem aceeasi filosofie de viata.

2. Este dispus(a) sa invete. Daca nu invata, nu creste. Daca nu creste, firma nu creste.

3. Gandeste preventiv si cauta constant solutii de imbunatatire, inainte sa apara situatii de criza.

4. Isi organizeaza bine timpul si mediul de lucru (ii place ordinea, atat pe birou, cat si in sistemele in care lucreaza).

5. Ii place sa converseze in limba ENGLEZĂ si intelege ca de asta depinde dezvoltarea lui (ei), ca sa inteleaga mai bine sistemele in care lucreaza.

6. Vede detaliile si nicio imperfectiune nu trece de ochiul sau ager. :-)

7. Este harnic(a) si iubeste sa munceasca. Lenea nu are ce cauta la noi in firma.

8. Lucreaza bine in echipa si nu ezita sa le ofere suport colegilor (in domeniul sau de activitate).

9. Gandeste in avans pasii pe care urmeaza sa ii faca si isi structureaza munca in etape logice.

10. Il (O) motiveaza sa primeasca feedback legat de munca lui (ei), insa are si standarde proprii de calitate, pe care le respecta cu perseverenta.

11. Gandeste si vede lucrurile pe termen lung si are rabdare sa faca activitati care aduc rezultate de durata.

12. Facultatea este obligatorie, dar cei sapte ani de acasa sunt mai importanti.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Cauta si subcontracteaza companii de transport pentru organizația noastră;
- Negociază cu subcontractorii prețul, disponibilitatea, termenele de plată etc;
- Oferă un sprijin eficient în dezvoltarea și creșterea prezenței pe piața de transport rutier din regiune;
- Contribuie la buna funcționare a sucursalei din Bacau prin oferirea de asistență zilnică în ceea ce privește proiectele, oamenii, performanța, bugetul etc.
- Verifică facturile pentru exactitate și autorizează departamentul de plată să plătească;
- Evaluează performanța anumitor subcontractanți pentru a decide dacă va continua sau nu să lucreze cu aceștia;
- Intră și păstrează datele într-o bază de date computerizată;
- Face statistici și cercetări de piață.
- Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;
- Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
- Administreaza flota auto;
- Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto;
- Programeaza si optimizeaza rute;
- Primeste si redacteaza comenzi de transport;
- Organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
- Realizeaza rapoarte de activitate;
- Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la superiorul sau ierarhic.

Nordstar Logistik este o companie care activeaza in piata europeana a transporturilor, lider national in domeniul consultantei logistice. Nucleul companiei il constituie o echipa de profesionisti, formati in spirit competitiv si permanent dispusi sa ofere solutii customizate partenerilor sai.

Suntem o companie fondata pe principii de egalitate a oportunitatilor oferite angajatilor, guvernata de legea performantei si competitivitatii, condusa de oameni tineri si talentati.

Reprezentand interesele multor companii multinationale de top din domeniul logisticii, misiunea NordStar Logistik este aceea de a customiza serviciile oferite si de aplica in permanenta solutii inovatoare.

Expirat
TRANSPORT PURCHASING SPECIALIST  -  SC NordStar Logistik SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles