Trainer- pentru echipele din magazine

MENDOLA PRO SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Poziția de Trainer își are originile în misiunea Nobila Casa și anume, aceea de a transforma cumpărăturile Nobila Casa într-o experiență unică, care aduc bucurie tuturor clienților noștri care trec pragul magazinelor.

Așadar, te căutăm pe Tine, dacă știi cum arată profilul clientului de astăzi care face cumpărături în magazine fizice.
Și pe lângă asta, Știi cum să-i înveți pe alții ca să devină mai apropiați de clienți prin cunoașterea mai bună a produselor comercializate și prin tehnici de vânzare.

Asteptările noastre:

- Experiență în vânzări și training minim doi ani (în mod ideal în industria de retail);
- Experiență în recrutare, formare, onboarding
- Creativitate si originalitate în abordarea tehnicilor de formare a oamenilor
- Bune abilități interpersonale și de comunicare
- Capacitatea de a construi relații de încredere
- Persoană charismatică, persuasivă, organizată;
- Posibilitatea livrării unui curs atât practic, cât și teoretic;
- Studii superioare absolvite;
- Cunoștinte de operare PC: MS Office (Word, PowerPoint);
- Permis conducere cat. B si disponibilitate la deplasări regulate în țară- 75% din timpul de lucru

Descrierea jobului

- Sprijin pentru shop manageri în activitatea de recrutare, selecție pentru poziții de consultant vânzări
- Integrarea noilor angajați în cadrul echipelor (instruire inițială și onboarding);
- Pregătirea unui program de mentoring pentru colegii noi
- Traininguri pe Tehnici de vânzare și abordare de client, dezvoltare soft-skills (comunicare, interacțiune)
- Pregătire de materiale, suport pentru cursuri
- Follow-up și evalurări după sesiunile de training
- Prezentări de produse;

Activitatățile de training se desfășoară în cadrul magazinului, fiind alături de echipa de vânzări, observând și analizând procesele de vânzare și abordare client.

Activități specifice:

- Identifici nevoile de training, planifici și livrezi programe de formare și instruire;
- Coordonezi și facilitezi procesul de selecție, recrutare și integrare/onboarding a colegilor noi
- Pregătești materiale de prezentare și instruire, totodată actualizezi și îl îmbunătățești în permanență
- Participi la întâlniri cu Area Managerii cu scopul de a îmbunătăți activitatea de training și de a asigura o comunicare unitară către colegii din magazine;
- Prelucrezi informațiile și specificațiile produselor din sortimentație (pe baza informațiilor primite de la departamentul de achizitii și product management)
- Analizezi succesul programelor de formare prin diferite instrumente: solicitări de feedback din partea colegilor și supervizorilor de echipă, chestionare pentru verificarea cunoștințelor dobândite
- Vii cu propuneri de îmbunătățire referitor la modul de abordarea a trainingurilor și a materialelor de formare
- Participi la proiectele de deschideri de noi magazine prin trainuirea inițială a noii echipe

Biroul central se află in Vlaha, totodată presupune deplasări regulate la cele 20 de magazine Nobila Casa din toată țara.

Beneficii:
  • Posibilitatea de a lucra intr-o afacere familială, autohtonă, stabilă și recunoscută pe piață
  • Comunitate și relaționare deschisă, oportună pentru idei și inițiative proprii
  • Mediu de lucru modern într-o ambianță verde cât vezi cu ochii
  • Salariu competitiv, tichete de masă, reducere angajat pentru cumpărături în lanțul Nobila Casa.
  • Posibilități de dezvoltare într-un grup de companii cu peste 500 de angajați
  • Sprijin pentru dezvoltarea ta profesională (traininguri, abonament Bookster)

Pentru aplicare puteți vizita și pagina noastră de cariere!

Descrierea companiei

Despre Nobila Casa

Nobila Casa este un lant de magazine, de decoratiuni interioare din domeniul HOME & DECO. Face parte din divizia Mendola Pro a Mendola Group, companie infiintata in 1991.

Brandul Nobila Casa a luat nastere in anul 1999 la Cluj-Napoca, fiind o afacere de familie.

Se concentreaza sa accentueze caldura caminului si a stilului personal prin toata gama de articole de care ai nevoie pentru amenajarea caminului cat si posibilitatea de a achizitiona cadoul pe placul persoanei dragi.

În 2020, lanțul magazinelor numără 19 locații în 16 orașe: Alba-Iulia, Arad, Baia Mare, Bistrița, Brașov, Cluj-Napoca, Deva, Miercurea Ciuc, Odorheiu Secuiuesc, Oradea, Satu Mare, Sfântu Gheorghe, Sibiu, Târgu Mureș, Timișoara și Zalău. Mai multe detalii puteti gasi accesand pagina de web: www.nobilacasa.ro

Vizitează-ne pe rețelele de socializare: Linkedin, Facebook, Instagram!

Publicat 18 ian. 2022 Reactualizat 15 feb. 2022 Expiră 17 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos