Trainer in domeniul IT - MindHub Constanta

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Școala Internațională de programare pentru copii MindHub Constanța - recrutează trainer / instructor in domeniul IT pentru copii și adolescenți!

Te așteptăm în echipa noastră dacă:
• studiezi sau ai studiat informatica sau pur și simplu ești bun la programare;
• iubești copiii și ți-ar plăcea să le predai bazele programării într-o manieră distractivă;
• ești comunicativ/ă, ambițios/ambițioasă și ai curiozitatea de a învăța lucruri noi într-un mediu dinamic;
• eșți punctual/ă și de încredere.

Descrierea jobului

• Urmărești și aplici programa pentru predare, disponibilă pe o platformă prietenoasă care să te ajute să predai;
• Vei susține cursuri la sediul nostru;
• Vei participa la training-uri în și ședințe cu echipa.

Ce oferim:
• salariu atractiv și program flexibil;
• training înaintea angajării și suport pe tot parcursul activității desfășurate;
• mediu de lucru distractiv și experiența într-o companie de actualitate a cărei misiune este de a îi pregăti pe cei mici pentru viitor.

MindHub este un proiect internațional, fiind primul club inovator de programare pentru copii cu vârste cuprinse între 6 și 18 ani, a cărui misiune este de a cultiva aptitudinile copiilor în domeniul IT și de a-i ajuta să dezvolte o gândire polivalentă, pregătindu-i astfel pentru viitor.

Știm deja că IT-ul este una dintre industriile cu cea mai rapidă creștere din ultimii 10-15 ani, în special în România. Astfel, alfabetizarea digitală devine una dintre abilitățile de bază ale secolului 21, cu o importanţă la fel de mare ca și cititul, scrisul și matematica.

La MindHub Constanța, ne-am angajat să creăm o nouă generație, ce deține toate skill-urile necesare secolului 21. Prin intermediul programei noastre inovatoare și interactive, cei mici învață să își creeze propriile jocuri pe calculator, animații, aplicații și să programeze roboți, într-un mod distractiv, prin joacă. Iar astfel nu numai că dobândesc abilități precum gândirea algoritmică, logică și analitică, lucrul în echipă, dar le este dezvoltată și creativitatea și încredea în sine.

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos