Trainer educational

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul nostru ideal:
- o persoană căreia îi face plăcere să lucreze cu copiii.
- o persoană zâmbitoare, pozitivă și energică, care doreşte să se dezvolte în predare și lucrul cu copiii;
- o persoană răbdătoare
- o persoană cu imaginație și multă creativitate.
- o persoană motivată să ajute copiii în procesul de învăţare;
- o persoană care susține potențialul de dezvoltare al fiecărui copil.

Descrierea jobului

Căutăm traineri pentru cursurile de Aritmetică Mentală și Citire Rapidă. Cursul de formare este asigurat de către angajator.

Responsabilitățile dvs:
- desfășurarea de cursuri de dezvoltare în conformitate cu metoda şi planul didactic elaborat de centru;
- construirea relațiilor, comunicarea cu părinții și formarea graficului grupelor;
- urmărirea progresului cursanţilor;
- participarea la evenimente și inițiative organizate de către centru;
- respectarea procesului de învățare și a regulilor interne ale centrului SmartyKids.

Cerințele noastre:
- absolvent, sau în curs de absolvire a învățământului superior în Psihologie sau Pedagogie ( pentru Aritmetică Mentală și Citire Rapidă).
- experiență în lucrul cu copiii de vârstă preșcolară și școlară;
- abilități excelente de comunicare și lucru în echipă;
- experiența pedagogică;
- Abilitaţi de a lucra în Word, Excel şi E-mail.

Oferim:
- formare gratuită și certificare ca trainer de aritmetică mentală/citire rapidă în cadrul centrului;
- flexibilitate în programul de lucru;

Te așteptăm cu drag în echipa noastră!

Centru educațional ce oferă programe inovatoare și metode unice de stimulare intelectuală cu efecte spectaculoase asupra dezvoltării cognitive a copilului.

Vă invităm să vă alăturați echipei noastre de profesori care cu succes aplică metodologii certificate de dezvoltare intelectuală precum aritmetică mentală, citire rapidă, educație financiară, programe destinate copiilor cu vârsta cuprinsă între 5-12 ani.

Veţi deţine un rol important în învățarea și dezvoltarea armonioasă a celor mici!

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos