Trainer Educational Robotica / Programare

Oraș de lucru
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- persoana care isi doreste sa evolueze in domeniul educational;
- persoana care lucreaza cu placere cu copiii, cu multa rabdare si atentie la detalii;
- persoana responsabila, punctuala, serioasa, entuziasta, foarte bine organizata, implicata, cu initiativa;
- o persoana zambitoare, pozitiva si energica;
- atitudine calma si joviala in lucrul cu copiii;
- motivat si rabdator sa ajute copiii in procesul de invatare;
- ofera feedback parintilor intr-un mod constructiv;
- organizat in mediul de lucru si in aranjarea materialelor didactice.

Descrierea jobului

Avem mai multe pozitii disponibile, in mai multe orase! Cititi cu atentie descriererea job-urilor si va invitam sa aplicati! Va asteptam cu drag in echipa noastra!

Trainer educational Robotica

Cursul de formare este asigurat de către angajator.
Responsabilitatile dvs:
- desfasurarea cursurilor in conformitate cu metoda si planul didactic elaborat de Academia de Robotica;
- construirea relatiilor, comunicarea cu parintii;
- urmarirea progresului cursantilor;
- participarea la evenimente si alte initiative organizate de catre centru;
- respectarea metodelor de lucru si a regulilor interne ale Scolii de Robotica.

Esti potrivit pentru acest job daca:
- esti student sau recent absolvent,
- esti o fire creativa si iti place sa rezolvi inedit problemele,
- iti place sa petreci timp alături de copii si creezi rapid conexiune cu ei,
- experienta cu elevii este un plus, dar nu este obligatorie,
- ai abilitati bune de comunicare si prezentare.

Trainer Robotica, IT si Programare

Ti-ar placea sa inspiri copii si adolescentii in alegerea unei cariere in domeniul IT? Te ajutam sa iti dezvolti abilitatile si construim impreuna viitorul copiilor la Academia de Robotica. Academia de Robotica este o scoala de Robotica si de Programare unde dezvoltam si organizam programe educaționale complementare (cursuri saptamanale si tabere de tehnologie) cu rolul de a inspira, descoperi și dezvolta pasiunea pentru IT, Robotica si alte domenii conexe care îi fascinează pe copiii si tinerii cu varsta intre 6 si 14 ani.

Iti oferim:
*Oportunitati de invatare si crestere personala si profesionala
*Salariu motivant
*Acces la materiale de ultima generatie
*Pregatire initiala.

Esti colegul/ colega pe care o cautam daca:
* Ai cunostinte de programare si robotica, esti student sau absolvent al unei facultati de profil ( Automatica, Informatica sau Matematica) sau experienta de lucru cu copiii pe diferite proiecte
* Iti place sa lucrezi cu copiii si/sau adolescentii
* Vrei sa inveti lucruri noi
* Vrei sa ii inspiri pe copiii sa se indragosteasca de IT si Robotica
* Ai o atitudine pozitiva,vesela, comunici usor, esti o persoana responsabila si de incredere si exigenta cu sine.

Academia de Robotica a inceput primele cursuri de Robotica in anul 2015 si a fost unul dintre pionierii educatiei in tehnologie in Romania. In prezent desfasuram cursuri pentru copii in Bucuresti, Constanta, Buzau si ne dorim sa ne extindem in cat mai multe zone din tara. Asteptam candidati pentru orasele: Bucuresti, Cluj, Timisoara, Brasov!

Misiunea noastră este sa cream si sa dezvoltam ateliere motivante pentru copii, care sa le dezvolte imaginatia si sa le sporeasca increderea in fortele proprii.
Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos