Trainer Collector

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Are excelente abilitati de comunicare, convingere si instruire;
  • Este atent la detalii si are dorinta de a-si construi o cariera in domeniul financiar/juridic/psihologic;
  • Are excelente cunostinte in domeniul legislatiei pe partea de colectare debite;
  • Are experienta in domeniul colectarii debitelor de minim 3 ani;
  • Are studii superioare superioare finalizate;
  • Este capabil sa elaboreze materiale de training si sa le livreze echipei
  • Are abilitati excelente de utilizare a pachetului Microsoft Office;
  • Este energic, pozitiv, dispus sa colaboreze cu intreaga echipa;
  • Este creativ si gata sa gaseasca cele mai interesante metode de desfasurare a trainingurilor de specialitate;
  • Este gata sa ofere sprijin tuturor colegilor care intalnesc greutati in activitatea de colectare.
  • Dispune de capacitatea de planificare, prioritizare, structurare si transmitere cu usurinta a informatiilor
  • Detine certificare de formator (constituie avantaj)

Descrierea jobului

  • Gestionarea procedurii de “Induction” a noului venit in Echipa, inclusiv predarea materialelor de training;
  • Evaluarea constanta a activitatii agentilor de colectare si efectuarea procedurii de “quality control” a rezultatelor colegilor;
  • Imbunatatirea constanta a materialelor de training;
  • Efectuarea testarilor periodice ale agentilor de colectare debite si personalizarea strategiilor de recuperare in functie de necesitati;
  • Imbunatatirea strategiilor de colectare la nivel de departament;
  • Efectuarea trainingului pentru departamentul Street Collection (disponibilitate pentru a efectua deplasari, in functie de necesitate);
  • Identificarea nevoilor de instruire ale personalului si asigurarea unui sistem de formare continua a acestuia;
  • Participarea activa in procesele de evaluare si de imbunatatire a instrumentelor digitale in domeniul colectarii;
  • Managementul fluxului de lucru.
  • Crearea si livrarea materialelor de training in functie de nevoile identificate.

Integral Collection SRL activeaza in domeniul managementului creantelor din Romania. Parte din grupul American NCH, isi desfasoara activitatea la standard de calitate, ofera angajatilor sai un mediu potrivit in care sa-si dezvolte abilitatile si pune la dispozitie programe software moderne de lucru, training-uri si programe de formare profesionala.

Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021