Traducator Limba Engleza

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:

Postul este situat in cadrul Departamentului Marketing si are drept scop asigurarea traducerilor documentelor necesare desfasurarii activitatii grupului de companii
Domeniul de activitate al grupului de companii este in aria productiei si comercializarii dispozitivelor medicale

Cerinte:

Absolvent de studii superioare Filologie/ Limbi Straine;
Autorizatie de traducator autorizat emisa de Ministerul Justitiei
Experienta traduceri in domeniul medical – cel putin 2 ani
Capacitatea de a înțelege textele în limba sursă și de a le traduce corect în limba țintă, respectând stilul și registrul adecvat scopului textului
Abilitatea de a analiza subiectul și terminologia rapid și eficient, în limba sursă și în limba țintă, pentru a alege termenii cei mai potriviți
Buna capacitate de organizare, planificare şi prioritizare;
Cunostinte avansate pachet Office

Descrierea jobului

Descrierea job-ului:

- traduceri de: manuale de utilizare si fise tehnice, instructiuni de utilizare, standarde, specificatii pentru fiecare produs medical comercializat in Romania
- traduceri de contracte, oferte, corespondenta cu parteneri externi
- traducerea autorizata a declaratiilor si certificatelor de la producatorii echiopamentelor medicale
- traducerea cataloagelor de echipamente medicale
- traducerea autorizata a documentelor oficiale necesare activitatii departamentului de vanzari
- participarea la intocmirea dosarelor de prezentare in vederea promovarii produselor

Beneficii:

Salariu motivant;
Telefon de serviciu;
Asigurare medicală privată după perioada de probă;
Mediu de lucru dinamic și profesionist;
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

Compania Top Performance Management s-a înfințat în anul 2019, ca o companie de servicii și soluții integrate de consultanță în:
- Contabilitate | Consultanță fnanciară | Audit
- Managementul Resurselor Umane
- Branding, marketing & design
- Traduceri
- Managementul flotei auto
- Transport și expediții
- Consultanță juridică pentru afaceri
- Soluții administrare clădiri

Publicat 23 mai 2022 Reactualizat 20 iun. 2022 Expiră 22 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos