Publicat 01 Apr 2021 | Reactualizat 14 Apr 2021 | Expiră 01 Mai 2021

Traducator / Interpret limba japoneza

4 posturi

Candidatul ideal

  • Cunostinte de limba japoneza, limba engleza
  • Usurinta in lucru cu calculatorul, MS Office
  • Personalitate echilibrata, flexibila
  • Bune abilitati dе comunicare, planificare si organizare
  • Persoana pro-activa, dornica sa invete
  • Atentie detalii

Descrierea jobului

Vei avea oportunitatea de a lucra alaturi de vorbitori nativi ai limbii japoneze
Vei avea ocazia sa interactionezi cu managementul companiei, cu specialisti in diverse arii de activitate, dar si cu furnizori si alti terti
Vei pаrticipа la activitati dе trаducerе si intеrprеtariаt
Vei asigura comunicarеa intre pеrsonаlul jаponez si pеrsonalul roman in intalniri, discutii, videoconferinte etc.
Vei trаducе matеriаlе scrise din limba japoneza in limba romana/ engleza si vice-versa

Makita proiecteaza si produce o gama extinsa de scule electrice, care include, in principal, fierastraie circulare si pendulare, rindele, masini de insurubat, ciocane rotopercutoare, polizoare si slefuitoare. In anul 2015, corporatia Makita a sarbatorit 100 de ani de la infiintare, perioada in care a devenit cel mai important producator japonez de scule electrice portabile, cu recunoastere internationala.

Makita are fabrici amplasate in Japonia, Brazilia, China, Thailanda, Germania, Marea Britanie si USA si Romania, aproximativ doua treimi din productia de scule fiind realizata in afara Japoniei.

Corporatia Makita a inceput fabricarea de scule in Romania in martie 2007, preconizand ca aceasta unitate de productie sa devina cea mai importanta din Europa. In prezent, fabrica Makita din Romania are peste 2600 de angajati.

Obiectivul Makita este de a deveni cel mai bun furnizor mondial de scule electrice, inclusiv scule cu acumulatori, masini de prelucrare a lemnului, scule pneumatice si scule pentru gradina, toate acestea facand viata mult mai placuta si confortabila pentru utilizatori.Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor/ privind modul in care noi, SC MAKITA EU SRL, va procesam datele personale, in calitate de controlor de date, impreuna cu masurile si procesele folosite, pentru a asigura o protectie adecvata.

Te invitam la Makita - Locul tau de munca stabil - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Jud. Ilfov

Beneficii pentru angajatii nostri:

  • Asiguram transportul, in limita statiilor disponibile
  • Asiguram masa la cantina proprie
  • Bonus in functie de performante
  • Prime de sarbatori
  • Cadouri pentru copii
  • Dezvoltare personala si profesionala
  • Stabilitatea locului de munca
  • Stabilitate financiara pe termen lung.

Traducator / Interpret limba japoneza  -  MAKITA EU makitajobs.ro

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles