Trade Representative Supervisor – Vodafone IPP

Vodafone Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Vino alături de noi, în rolul de Supervisor pentru echipa de Agenti Distribuție produse Prepaid Vodafone.

Ce te ajuta pentru rol:

  • experiență în merchandising in general (pe canalul FMCG tradițional in special);
  • experiență în vânzări (daca experienta este in FMCG poate reprezenta un avantaj);
  • auto-motivarea, independenta si abilitatea de a atinge obiectivele fără supraveghere îndeaproape
  • abilități de a urmări instrucțiuni scrise și verbale cu atenție la detalii;
  • orientarea către client;
  • Foarte bune abilități de organizare, planificare, rezolvare a problemelor, project management
  • Iti place sa lucrezi in echipa
  • Te consideri abil sa conduci o echipa
  • Ai minim studii liceale cu diploma BAC; (diploma universitară reprezintă un avantaj);

Descrierea jobului

Cum iti desfasori activitatea:
Rolul de Trade reprezentative (agent de distributie produse prepaid Vodafone) are ca obiectiv distribuția și vânzarea produselor Prepaid Vodafone, prin vizitele zilnice făcute în locațiile de pe rută alocata, asigurând un stoc minim pe fiecare categorie de produs din portofoliu. In acelasi timp iti consolidezi relatiile cu partenerii astfel incat acestia sa promoveze la randul lor produsele pentru care faci distributie.

Echipa de Agenti Distributie Prepaid Vodafone este la cel mai inalt nivel de maturitate si performanta bucarandu-se de succes luna de luna, iar tu ai ocazia sa fii supervizor in aceasta echipa!

Ce iti oferim pentru rolul de Supervisor al Echipei de Trade representative Produse Prepaid Vodafone:
  • Oportunitatea de a lucra în cadrul unei companii multinaționale
  • Pregătire și suport de specialitate, la inceput si pe parcurs, asistenta pt intergrare in echipa si traininguri specifice jobului.
  • Oportunitatea de promovare în carieră
  • Pachet salarial atractiv, format din salariu fix si comision in functie de rezultatele obtinute
  • Bonusuri ce recompensează performanța individuală și pe cea de echipă;
  • Tichete de masă, oferite sub formă de card
  • Zi liberă oferită pentru ziua de naștere
  • Mașină de serviciu, telefon smartphone si echipament/imbracaminte de lucru
  • Abonament medical la o clinica privată

Descrierea companiei angajatoare, IPP (InStore Power Provider):

IPP (Instore Power Provider) este partenerul mandatar al Vodafone Romania pentru distributia produselor Prepaid Vodafone prin echipa dedicata ‚’Trade Representatives’.

Alături de echipa Vodafone construim o cultură ce ne face să ne simțim apreciați, să finalizăm treaba și să lucrăm împreună pentru că suntem pasionați de a fi liderul comunicațiilor într-o lume din ce în ce mai conectată. Vodafone este cea mai importantă companie de telecomunicații din lume, suntem un brand global pe care milioane de oameni din orice colț al globului îl aleg pentru a comunica, a trimite mesaje sau a se conecta la serviciile de date ce ii ajută să profite la maxim în fiecare zi. Îți dorești să investești într-o carieră unde tehnologia este un loc de joacă? Vino la bord și crește cu noi! Gata?

Informatii suplimentare pentru activitatile din fisa postului:

  • Vei avea ca obiectiv principal coordonarea echipei de vânzări și vânzarea produselor pre-paid și vei acționa în fiecare vizită în locațiile de pe rută în acest scop, asigurând un stoc minim pe fiecare categorie de produs (Cartela Vodafone, pachete cu telefoane, cartele valorice etc.);
  • Vei semnala orice oportunitate de vânzare ce poate fi fructificată în aria de acoperire și vei contribui la extinderea rețelei de distribuție în puncte de vânzare ce nu sunt adresate și prezintă interes;
  • Vei fi responsabil de implementarea și menținerea standardului de prezentare a mărfii definit de companie și vei avea datoria de a căuta și propune metode de îmbunătățire a acestuia;
  • Te vei asigura că standardul vizual al companiei este protejat și actualizat permanent prin materiale publicitare permanente, semipermanente sau periodice (promoționale).
  • Vei schimba / actualiza materialele publicitare și materialele specifice de comunicare și vei menține toate elementele și echipamentele de semnalizare în perfectă stare de curățenie și funcționare;
  • Vei avea produse Vodafone în gestiune – cartele SIM, cartele răzuibile pentru reîncărcare, pachete Cartela Internet, Pachete prepaid cu telefon, alte produse – vinde, vei elibera documente fiscale, vei încasa bani;
  • Vei fi responsabil de încasarea contravalorii tuturor produselor livrate în magazine, conform listei de preț oficiale Vodafone;
  • Vei fi responsabil de gestiune și de banii încasați în urma procesului de vânzare atât de tine cât și de agenții din subordinea ta. Aceasta gestiune va fi reconciliata lunar pe baza de rapoarte și inventar fizic.
  • Te vei asigura că marfa este în perfectă stare înainte de a o plasa în magazin. Vei fi responsabil de inventarierea lunară a Agenților Comerciali din regiune;
  • Vei dezvolta și vei menține relații cordiale cu patronii și cu angajații din magazine și vei oferi consultanță acestora - lucruri esențiale pentru succesul acestui post;
  • Vei oferi consultanță angajaților și patronilor de magazine din aria acoperită și vei contribui la instruirea lor asupra standardelor de expunere și semnalizare a mărfii, asupra menținerii standardului de imagine și în mod deosebit asupra ofertelor promoționale de produse și servicii preplătite Vodafone;
  • Vei implementa, superviza și evalua programe și activități promoționale în magazinele din aria acoperită precum și în locațiile Agenților Comerciali din subordine.
  • Vei contribui la motivarea angajaților din magazine precum și a Agenților Comerciali din subordine și îi vei determina pe aceștia să susțină activ eforturile de merchandising și de promovare a produselor și serviciilor preplătite și a terminalelor în promoție în zona postpaid;
  • Vei colecta și raporta informații și date despre retaileri și clienți;
  • Vei întocmi rapoarte de vizită în locații, rapoarte de merchandising și rapoarte de vânzare;
  • La solicitarea managerului vei întocmi orice alte rapoarte și situații legate de specificul activității desfășurate;
  • Vei fi responsabil pentru acuratețea informațiilor din baza de date de magazine din aria acoperita precum și pentru informațiile colectate de la clienți. Vei transmite toate rapoartele pe fluxurile agreate, respectând termenele stabilite;

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 27 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos