Trade Marketing Executive

MEDIPLUS EXIM SRL - 1 poziție
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii medii / superioare;
  • Bune abilitati de comunicare si interrelationare;
  • Persoana proactiva si orientata spre rezultate;
  • Organizare si planificare;
  • Cunostinte operare PC: Excel – nivel mediu;
  • Carnet de conducere categoria B, disponibilitate pentru deplasare.

Descrierea jobului

  • Dezvolta si implementeaza standardele de mercantizare pentru farmaciile din proiectul Respiro;
  • Asigura si verifica implementarea corecta a planogramelor si a standardelor de mercantizare stabilite;
  • Implementeaza proiecte de trade marketing customizate fiecarei farmacii pentru atingerea obiectivelor comerciale de performanta stabilite;
  • Propune planuri tactice de marketing (lansari de farmacii noi, farmacii cu probleme etc.) prin crearea si implementarea de promotii locale care sa sprijine locatia sau sa remedieze lipsa performantei in cazul in care acest lucru este necesar;
  • Analizeaza si ofera solutii pentru rezolvarea unor probleme punctuale ale farmaciilor (cifra de afaceri, trafic, semnalizare);
  • Pozitia este pentru o perioada determinata de 2 ani.

Cu peste 25 de ani de experienţă în piaţă, A&D Pharma, parte a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari şi dinamice grupuri farmaceutice din România, care oferă servicii integrate de import, distribuţie şi retail. Prin intermediul fundaţiei din grup – Fundaţia Sensiblu, A&D Pharma Group dezvoltă şi susţine programe de responsabilitate socială.

Astăzi, A&D Pharma operează prin trei linii de business în România:

Mediplus – unul dintre liderii de piaţă în domeniul distribuţiei de produse farmaceutice;

Sensiblu şi Dr.Max – lanţuri naţionale de farmacii moderne.

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Mai multe informaţii pe: www.adpharma.com

Publicat 26 oct. 2021 Reactualizat 23 nov. 2021 Expiră 25 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos