Publicat 21 Iul 2021 | Reactualizat 28 Iul 2021 | Expiră 20 Aug 2021

Tooling maintenace responsible

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Experienta profesionala minim 3 ani in domeniul mentenanta mecanica – SDV;
Studii tehnice in domeniul mecanic ; Cursuri specifice profesionale – SDV;
Cunostinte de baza in pneumatica, hidraulica si electricitate(optional);
Capacitate de interpretare desene tehnice;
Cunostinte de operare programe Office – nivel de baza;
Limba engleza nivel mediu

Descrierea jobului

Verifica conform planului de intretinere scule si dispositive (sculele montate pe masini), starea echipamentelor de productie, echipamentelor auxiliare, dispozitive de pozitionare ;
Completeaza corect si la timp documentele (fizic, electronic) asociate activitatii prestate ;
Se asigură că întreruperile funcţionarii echipamentelor si instalatilor sunt reduse la minim;
Detecteaza defectele si le remediaza in cel mai scurt timp;
Actualizeaza toate informatiile referitoare la scule si dispozitive folosind ultimele documente cu ultimul index;
Identifica prin marcare cu cod scula si cod produs toate dispozitivele noi;
Identifica cauzele defectelor si propune solutii de rezolvare ;
Efectueaza intretinerea preventiva si curativa a echipamentelor de productie ;
Propune imbunatatiri ale metodelor de mentenanta si gestiune a sculelor si dispozitivelor ;
Realizeaza necesarul de aprovizionare pentru mentenanta sculelor si dispozitivelor (piese de schimb , consumabile si alte materiale) respectand politicile interne ale companiei ;
Asigura functionarea sculelor si dispozitivelor intretimute in conformitate cu normele de securitate a sistemelor si echipamentelor de securitate ;
Valideaza tehnic activitatiile de prestari servicii in domeniul scule si dispozitive executate de catre organizatiile externe ;
Efectuează toate activităţile de întreţinere a echipamentelor în parametrii de timp şi de calitate definiţi respectand toate regulile de protectie a muncii si avand atitudine preventiva pentru protectia colegilor aflati in zona de lucru;
Răspunde activ la cererea de depanare a echipamentelor (indiferent de natura defectului),
Efectuează reparaţii critice sub supravegherea superiorilor, evaluează şi raportează avarii ;
Utilizeaza documentatia tehnica a echipamentului in cazul interventiilor medii si complexe.

Sogefi (parte a grupului CIR), fondat in 1980 si listat la Bursa de Valori din Milano, in segmentul STAR, este un lider mondial pentru sectorul componentelor din industria automotive, cu produse inovative in trei domenii de activitate: filtre, suspensii si sisteme de aer si racire. Compania este partenerul la nivel mondial al majoritatii producatorilor de autovehicule si este prezenta in 23 de tari cu 41 de fabrici, 4 centre de cercetare si 10 centre de dezvoltare. Sogefi care are 6900 de angajati, se angajeaza la sustenabilitate si promoveaza principiile responsabilitatii sociale pe intregul ei lant de aprovizionare.

Tooling maintenace responsible  -  Sogefi Suspensions Eastern Europe S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles