Tipograf offset in Sura Mica, judetul Sibiu

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană cu atenție sporită la detalii, simț estetic, spirit de observație dezvoltat și capacitate de concentrare pentru a ocupa postul de Tipograf deschis în cadrul fabricii Transilvania Pack & Print din Șura Mică, Sibiu.

Profilul ideal:
  • Experiență în tipografie;
  • Cunoștințe tehnice;
  • Studii în domeniu;
  • Dorință de învățare.

Descrierea jobului

Atribuțiile postului:
  • Întreținerea și reglarea mașinii de tipar;
  • Coordonarea procesului de tipărire;
  • Verificarea specificațiilor tehnice;
  • Pregătirea cernelurilor pentru tipar;
  • Stabilirea și verificarea culorilor;
  • Verificarea așezării în coală, a textului, a centrului de tăiere;
  • Întreținerea mașinii de tipar la standarde corecte de funcționare;
  • Efectuarea mentenanței continue a mașinii de tipar;
  • Colaborare cu echipa de mentenanță în proiectele de reparații;
  • Îndrumarea operatorilor de pe mașina de tipar.
Postul presupune operarea unui tipar KBA de ultimă generație.

Beneficiile postului:
  • Tichete de masă de 20 de lei;
  • Transport asigurat/decontat;
  • Pachet servicii medicale;
  • Plata orelor suplimentare (175% cele de zi, 200% cele de noapte și din weekend);
  • Spor de noapte de 25%;
  • Tichete cadou de Crăciun și de Paște;
  • Al 13-lea salar;
  • Primă de Crăciun;
  • Tichete cadou de Crăciun;
  • Tichete cadou de 1 Iunie și în Decembrie pentru copiii minori ai angajaților
  • Primă de fidelitate și zile de concediu suplimentare (în funcție de vechime).

Grupul Rondo Ganahl este un grup Austriac care își are rădăcinile în 1797. Afacerea de bază este fabricarea / colectarea hârtiei și producerea de ambalaje din carton ondulat.

Cu cele mai moderne utilaje se produc ambalaje de cea mai înaltă calitate, stabilindu-se noi standarde în industria cartonului ondulat și oferind clienților produse fabricate cu precizie și imprimate în mod impecabil.

Transilvania Pack and Print, un principal furnizor de ambalaje tipărite offset din hârtie și carton duplex/triplex, a fost achiziționată în decursul anului 2019 de către grupul Rondo Ganahl prin subsidiara sa din România, Rondocarton.

Prin această achiziție, Rondocarton intenționează să-și întărească și să-și extindă portofoliul, consolidând și mai mult poziția de unic partener de soluții de ambalat pentru clienții săi.

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022