Publicat 30 Ian 2017 | Reactualizat 02 Mar 2017 | Expiră 03 Mar 2017

Tester software pentru aplicatii si servicii web

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte

A absolvit o facultate cu specific informatic.
Experienta practica cu metode si procese de testare.
Cunoasterea elementelor de baza ale limbajului HTML.
Cunoasterea elementelor de baza ale protocolului HTTP.
Cunoasterea unor instrumente de testare automata.
Cunoasterea unor limbaje script care pot fi folosite pentru a automatiza activitatile de testare.

Descrierea jobului

Responsabilitati

* Scrie cazuri si scenarii de testare pe baza unor specificatii.
* Efectueaza teste in contextul unor aplicatii web.
* Efectueaza teste in contextul unor servicii web.
* Intretine mediul de testare (manual si cu instrumente automate).

Descrierea companiei

Solutii IT dedicate domeniului medical.

Prezentarea si istoria firmei:
Info World ofera solutii informatice extinse care acopera un spectru larg de necesitati si care raspund nevoilor oricarui tip de institutie din domeniul medical. Sistemele Info World sunt modulare si pot fi combinate in configuratii unice astfel incat sa se adapteze cerintelor clientului si sa satisfaca orice necesitati de Enterprise Resource Planning. De asemenea, Info World ofera o gama larga de servicii, ajutandu-si clientii sa dezvolte un flux de lucru clinic cu maximum de productivitate si eficienta din punctul de vedere al costurilor, contribuid astfel la imbunatatirea ingrijirii de care beneficiaza pacientul.

Solutiile clinice oferite de Info World sunt sprijinite de puternice instrumente de management si financiare care permit fluidizarea proceselor si controlul costurilor, oferind suport decizional. Info World detine o cota de piata de 40% din totalul paturilor de spital din Romania care sunt administrate cu ajutorul solutiilor informatice.

Pentru a se conforma cu standardele cerute de organizatiile internationale ce guverneaza activitatile din domeniul medical, precum si cu reglementarile si specificatiile impuse de Comisia Uniunii Europene pentru Sanatate, obiective bine definite au fost realizate:

- folosirea de personal calificat corespunzator;
- constientizarea personalului cu privire la importanta activitatii executate;
- identificarea cerintelor implicite si explicite ale utilizatorilor;
- identificarea timpurie si emiterea de solutii rapide la posibilele probleme;
- actualizarea continua a solutiilor la cele mai noi specificatii, standarde si reglementari.

Str. Intrarea Glucozei nr. 37 - 39, sector 2, Bucuresti
www.infoworld.ro
hr@infoworld.ro

Expirat
Tester software pentru aplicatii si servicii web  -  INFO WORLD