Telesales Representative

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Noul membru al echipei Academiei Micilor Developeri trebuie sa dea dovada de:

- excelente abilitati de comunicare, atat verbal cat si in scris;
- atentie la detalii;
- orientare inspre gasirea de solutii;
- rapiditate in invatare;
- adaptabilitate.

Descrierea jobului

Noul membru al echipei va promova catre parinti cursurile de programare software, robotica si gandire algoritmica pentru copii.

- contacteaza telefonic potentialii clienti din baza de date si se asigura ca acestia au toate detaliile necesare pentru inscrierea si participarea la cursuri;
- raspunde la intrebari, telefonic si pe mail, ofera clientilor detalii despre programa Academiei Micilor Developeri;
- preia feedback-ul din partea clientilor si il transmite intern, pentru imbunatatirea serviciilor;
- ofera consultanta clientilor si gaseste solutii pentru inscrierea acestora la cele mai potrivite cursuri.

Din anul 2013, la Academia Micilor Developeri se creeaza si se predau cursuri de programare software, robotica si gandire algoritmica pentru copii si adolescenti. Transformam copiii si tinerii din utilizatori de tehnologie in creatori de tehnologie.

Publicat 19 oct. 2021 Expiră 2 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos