Publicat 09 Oct 2017 | Reactualizat 06 Nov 2017 | Expiră 09 Nov 2017

Tehnolog/inginer productie

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Persoana foarte dedicata, pasionat de meserie, determinat de evolutie profesionala continua.
- Studii superioare/medii tehnice, preferabil industria lemnului
- Experienta de minim 5 ani in productie de mobila PAL, MDF.
- Cunostinte vaste despre masini: masina de aplicat cant ABS, masini cu comanda numerica in 3 axe, frezele si panzele aferente. F important !!!
- Cunostinte adezivi: EVA, PUR, etc.
- Experienta in planificare si/sau optimizare productie
- Cunostinte PC: MS Office, CAD/CAM; urmărire flux tehnologic, desen tehnic
- Auto organizare si capacitate de respectare a termenelor, capacitate de a lucra autonom
- Abilitati de comunicare, flexibilitate in invatarea /operarea in programe informatice
- Cunostinte de limba engleza – nivel conversational.

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale vor fi:
- Intocmirea programelor de lucru (zilnice / saptamanale / lunare).
- Cunoasterea temeinica a utilajelor, a programelor si software-lor aferente, instruirea personalului despre acestea
- Imbunatatirea fazelor de lucru. Eficientizarea lor.
- Intocmirea de documente specifice logisticii de productie in aplicatia interna. Fiecare faza, fisa proprie completa.
- Verificarea parametrilor calitativi ai materiei prime
- Asigurarea unei comunicari eficiente intre departamente: vanzari, achizitii materie prima, resurse umane
- Intocmirea de analize periodice si statistici de productie la solicitarea superiorului

BENEFICII:

Mediu de lucru profesionist, dinamic, stimulativ;
Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
Pachet salarial foarte motivant, in acord cu performanta.

Romax Doors este o companie romaneasca, extinsa la nivel national si international. In parcul industrial Bors, compania are o fabrica de usi din MDF, in hale noi, moderne, inaugurate recent, dotate cu masini de ultima generatie, majoritatea comanda numerica. Societatea noastra isi desfasoara activitatea in conformitate cu cele mai inalte standarde europene prin implementarea sistemului de management integrat calitate-mediu ISO 9001 si ISO 14001. Informatii despre produse: www.thonus.hu

Expirat
Tehnolog/inginer productie  -  Romax Doors S.R.L.