Publicat 26 Sep 2019 | Reactualizat 26 Oct 2019 | Expiră 27 Oct 2019

Tehnicieni Mentenanta multi skill - BUCURESTI

13 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Minim studii medii absolvite cu diploma;
  • Autorizatie valabila (acolo unde este cazul);
  • Experienta de lucru de minim 1-2 ani pe un post de: Electrician / Frigotehnist / Instalator ;
  • Cunostinte aprofundate de lucru in domeniul mentenantei;
  • Capacitate de lucru in echipa si deschidere catre comunicare

Descrierea jobului

Cautam persoane care sa aiba experienta efectiva de lucru, in companii cu profil de mentenanta, pe toate cele 3 arii de mai jos. Acceptam si candidati care au experienta doar pe una din cele 3 domenii de mai jos.

Electricieni:

  • Intretine /monteaza/ efectueaza revizii pentru instalatii electrice interioare si exterioare pentru uz general;
  • Monteaza / intretine instalatii electrice aferente echipamentelor din dotarea cladirilor;
  • Confectioneaza, monteaza / intretine si verifica instalatii de paratrasnet si prize de pamant;
  • Executa masurarea parametrilor electrici la instalatiile intretinute / montate;
  • Identifica si executa lucrari de remediere a defectiunilor de orice tip aparute la instalatiile montate/intretinute, conform procedurilor/normativelor;
  • Scoate de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitatea muncii si a celor de Situatii de urgenta;

Frigotehnisti:
  • Efectueaza curatatirea (toaletarea) aparatelor (ex.: spalare/curatare/inlocuire filtre, vaporizatoare, condensatoare);
  • Efectueaza refacerea izolatiilor tevilor (cand este cazul si numai dupa acceptul clientului);
  • Efectueaza verificarea etanseitatii traseelor de conducte;
  • Verifica presiunea in instalatie cu ajutorul bateriei de manometre;
  • Efectueaza setul de masuratori specifice;
  • Verifica functionarea echipamentelor si a instalatiilor deservite in urma efectuarii Reparatiilor/inlaturarii neconformitatilor;
  • Completeaza documente care atesta efectuarea interventiei;
  • Transmite la sediu in cel mai scurt timp documentele conform procedurilor companiei;

Instalatori:
  • Intretine/monteaza instalaţii interioare de apă rece şi caldă pentru uz menajer;
  • Intretine/monteaza instalaţii pentru stingerea incendiilor;
  • Intretine/monteaza utilajele folosite în instalaţiile de canalizare;
  • Intretine/monteaza utilajele folosite în instalaţiile de ventilare şi condiţionare a aerului;
  • Execută lucrări de remediere a defecţiunilor de orice tip apărute la instalaţiile montate / intretinute;
  • Urmareste permanent respectarea parametrilor de calitate impusi prin procedurile specifice de lucru sau prin instructiunile tehnologice;
  • Indeplineste si alte sarcini in cadrul Companiei;
  • Raspunde de calitatea si de corectitudinea lucrarilor prestate;
  • Raspunde de modul in care pastreaza si depoziteaza materialele necesare efectuarii lucrarilor specifice;
  • Realizarea sarcinilor o va face cu atentie astfel incat sa nu expuna la pericole de accidentare propria persoana sau pe cei din jur;
  • Efectueaza lucrul numai dupa ce si-a luat toate masurile de evitare a riscurilor, in conformitate cu politica organizatiei, legislatia si normele de sanatate si securitate in munca specifice locului de munca;
  • Raspunde administrativ, material si penal dupa caz de prejudiciile aduse societatii;

Cu peste 7 ani de experienta in domeniul Resurselor Umane si numeroase proiecte de recrutare duse la bun sfarsit. Candidati si clienti impreuna. Acesta este motto-ul care ghideaza intreaga activitate.

Expirat
Tehnicieni Mentenanta multi skill - BUCURESTI  -  MUNTEANU CORNELIU PFA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles