de ani Fără Frică...

Publicat 15 Sep 2006 | Reactualizat 15 Oct 2006 | Expiră 16 Oct 2006

Tehnician Telecomunicatii - certificat instalare si comisionare echipamente

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent Scoala Tehnica Postliceala sau Colegiu Tehnic in domeniul telecomunicatii, energetica, electrotehnica;
Experienta de minim 3 ani in post similar;
Certificat de instalare si comisionare a echipamentelor de tip Ericsson, Alcatel, Siemens - la alegere;
Carnet cat B;
Disponibilitatea pentru efectuarea deplasarilor frecvente si prelungite in licatia clientului;
Disponibiltatea pentru efectuarea deplasarilor in afara Romaniei;

Descrierea jobului

Postul de lucru presupune urmatoarele atributii:
1. Instalare antene presupune:
-instalare cabruri antene de la locatia echipamentelor la antenele de pe structura;
- instalare conectori, montare etichete, impamantari / feederi;
- instalare diverse materiale: izolatori pentru conectori, banda PVC rezistenta la UV, saibe, piulite;
- instalare TMA;
- instalare antene panou pe suporti existenti, azimutare, etc
2. Testare completa a subsitemelor antene si cabluri coaxiale ( cu site master)
- instalari RBS cu 8 baterii;
- instalare sursa curent continuu 24 sau 48 V inclusiv conectarea la alimentarea cu curent;
- cablare RBS ( cabluri de alimentare, cabluri interconectare, alarme);
- conectare RBS la transmisiuni;
- integrare si testare cabinet RBS 3206 din reteaua clientului

Trylon TSF este un grup de companii din Europa, Orientul Mijlociu si Africa ( EMEA ) care isi deserveste clientii prin intermediul birourilor din Bucuresti ( Romania ), Jemeppe Sur Sambre ( Belgia ), Peterborough (Anglia ), Kabul ( Afganistan ), Cairo ( Egipt ) si Limassol ( Cipru ) in domeniul proiectarii, executiei si consultantei tehnice in domeniul telecomunicatiilor.

Expirat
Tehnician Telecomunicatii - certificat instalare si comisionare echipamente  -  TRYLON TSF SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles