Tehnician Suport IT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Bergerat Monnoyeur angajeaza pentru sediul din Mogosoaia: Tehnician Suport IT.
  • Cunostinte si abilitati de instalare / configurare / intretinere / diagnosticare / depanare a infrastructurii IT (hardware si software);
  • Cunostinte avansate de instalare / configurare / administrare / mentenanta a sistemelor de operare Windows 10 si a suitei MS Office (2016, 2019, O365);
  • Cunostinte de baza asupra sistemelor de operare Windows Server si a tehnologiilor asociate ( Active Directory, File&Print sharing, Group policies);
  • Cunostinte de baza de retelistica: TCP/IP, DHCP, DNS, VPN, firewall;
  • Limba engleza: nivel bun scris si vorbit;
  • Minimum 1 an experienta in activitati de suport IT;
  • Reprezinta avantaj: cunostinte sisteme de baze de date/ SQL queries, instrumente BI.

PROFIL CANDIDAT
  • Seriozitate, rigurozitate, integritate si buna organizare;
  • Capacitate de autoinstruire, spirit analitic, atentie la detalii;
  • Capacitate si disponibilitate pentru lucrul in echipa.

Descrierea jobului

  • Instalare / configurare / intretinere / diagnosticare / depanare hardware si software (computere, periferice, echipamente de retelistica, aplicatii);
  • Asistenta si suport tehnic pentru utilizatori (urmarire / documentare / rezolvare / escaladare in sistemul de ticketing);
  • Gestiunea inventarului parcului IT hardware/software;
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii IT (cereri si analize de oferte, comenzi, receptie produse IT, service, garantii);
  • Monitorizarea bunei functionari a echipamentelor, aplicatiilor si serviciilor de retea;
  • Administrarea echipamentelor, conturilor de utilizator, accesului la sistemele informatice;

Ce iti oferim?
  • Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește;
  • Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări;
  • Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, tichete de masa, zile de concediu în funcție de vechime;
  • Laptop, telefon mobil.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 23 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos