Tehnician SSM, SU si Mediu

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Calificarile tale:
Studii superioare tehnice;
Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj;
Cunostinte ale legislatiei in domeniu (Mediu, SSM, SU) reprezinta un avantaj;
Limba Engleza nivel mediu;
Operare calculator (MS Office).

Abilitatile tale:
Capacitate de analiza si sinteza, initiativa, spirit de echipa, capacitate de decizie
Abilitati de comunicare si ascultare activa
Spirit de observatie si atentie la detalii

Descrierea jobului

Provocarile tale:
Contribuie la identificarea si evaluarea riscurilor SSM si SU, a aspectelor semnificative de mediu precum si stabilirea masurilor de prevenire si protectie, precum si imbunatatirea continua
Definirea obiectivelor de mediu, sanatate si securitate in munca
Contribuirea la elaborarea si implementarea masurilor de siguranta a angajatilor, vizitatorilor si colaboratorilor
Contribuie la elaborarea procedurilor si instructiunilor de lucru SSM, SU si Mediu
Este responsabil de instruirea angajatilor din punct de vedere SSM , SU si Mediu
Implicarea activa in : investigarea accidentelor de munca,accidentelor de mediu si realizeaza raportarile catre autoritatile legale,
Auditarea proceselor la nivel de companie
Intocmirea planurilor de actiuni si implementarea acestora conform planificariAsigurarea unei comunicari interdepartamentale eficiente

Lear Corporation se claseaza pe locul 179 in topul Fortune 500 cu produse de clasa mondiala proiectate și fabricate de o echipa diversificata de angajati talentati. Fiind un furnizor principal de scaune auto si echipamente electrice, Lear deserveste clientii sai cu capacitate la nivel mondial mentinand in acelasi timp angajamentul individual. Cu sediul in Southfield, Michigan, Lear detine 257 de locatii in 38 de tari din intreaga lume si are aproximativ 174.000 de angajati.
Publicat 20 oct. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos