Tehnician Sisteme de Securitate

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii medii sau superioare profil tehnic (electronic, electric, electromecanic, automatica, energetica etc);
  • Experiență : proaspat absolventi sau cu experienta cuprinsa intre 0-3 ani.
  • Cunoștințe PC: Microsoft Office(Word, Excel);
  • Cunoştinţe limbi straine: limba englezã - nivel mediu.
  • Cunoştinţe generale de instalare şi service echipamente de securitate, capacitate de intelegere a schemelor functionale, planuri cablare, comunicatii TCP/IP, routing, retea cablare structurata,etc
  • Deținerea unei certificări ARTS, ANRE reprezinta un avantaj;
  • Disponibilitate pentru lucrul în ture, delegatii;
  • Reprezintã un avantaj experienţa de tehnician posesor a unui permis de exercitare nivel 1 sau 2 CNCAN;
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Executã modificãri pe echipamentele/ instalaţiile/ sistemele/ dispozitivele de la punctele de lucru ale Beneficiarilor, în limita calificãrilor de care dispune şi a cunoştinţelor tehnice generale;
  • Realizeazã şi rãspunde de efectuarea operaţiilor de mentenanţã şi service (intervenţii preventive şi corective) la clienţi conform procedurilor în vigoare pentru diverse tipuri de echipamente de securitate: scanere bagaje cu raze X, detectoare urme de explozibil, detectoare de metale, camere supraveghere video, sisteme control acces, servere de management al echipamentelor mentionate;
  • Intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea coordonatorului şi rãspunde la solicitãrile din Dispecerat comunicând în timp util toate informaţiile solicitate;
  • Comunica închiderea incidentelor sau trecerea lor „în aşteptare” cãtre Dispecerat Service prin transmiterea datelor relevante sau dupã caz închide incidentele în Sistemul informatic conform procedurii „Service Desk;
  • Informarea operativã a coordonatorului dupã caz, în situaţia apariţiei unor evenimente deosebite în execuţia lucrãrilor de mentenanţã sau corective;
  • Asigurã asistenţa tehnicã de specialitate la clienţi conform cerinţelor de contract ale beneficiarului şi ale legislaţiei/reglementarilor în vigoare asigurând calitatea lucrãrilor specifice;
  • Cunoaşte şi respectã documentele interne (proceduri, instrucţiuni) şi externe aplicabile (prescripţii, normative, standarde, legislaţie, reglementãri aplicabile, inclusiv alte reglementãri legale şi cerinţe în domeniul protecţiei mediului sau specifice SSM conform anexei;
  • Solicitã materiale/piese de schimb/echipamente şi completeazã periodic lista consumabilelor în funcţie de necesitãţi;
  • Asigurã şi rãspunde de calitatea serviciilor faţã de client;
  • Asigurã şi rãspunde de imaginea societãţii în relaţia cu clienţii;
  • Completeazã rapoarte şi alte situaţii aferente activitãţii de service;
  • Întocmeşte lista de piese de schimb/ consumabile, face previzionãri asupra necesitãţiilor conform celor prevãzute în programul de revizii/ intervenţii corective;
  • Are în grijã aparatura de măsură și control dozimetric din dotare;
  • Participã cu personalul expus profesional la instruiri periodice în domeniul protecţiei împotriva radiaţiilor ionizante;
  • Raportează lunar sau de câte ori este necesar stadiul responsabilitãţilor încredințate, către superiorul ierarhic.

Beneficii:
Tichete de masã;
Abonament de servicii medicale;
Asigurare de viaţã şi de sãnãtate;
Discount servicii sportive;
Beneficiile oferite de ordonanţa 114 -construcţii.

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 7 oct. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos