Publicat 26 Sep 2019 | Reactualizat 24 Oct 2019 | Expiră 27 Oct 2019

TEHNICIAN SISTEME DE SECURITATE

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

  • absolvent studii medii/superioare cu profil tehnic;
  • experienta de cel putin 2 ani ca tehnician instalare/ punere in functiune sisteme de securitate: supraveghere video (CCTV), interfonie, sisteme de alarma, control acces si pontaj, sisteme de detectie incendiu) ;
  • atestat ARTS : Tehncian executie sisteme de securitate – constituie avantaj ;
  • cunostinte de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata);
  • excelente abilitati de comunicare;
  • seriozitate, punctualitate, spirit de echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

  • Realizarea lucrarilor de punere in functiune, intretinere si service a sistemelor de curenti slabi (supraveghere video CCTV, interfonie, sisteme de alarma, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate);
  • Deplasarea la sediul clientului, pentru interventii service, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
  • Instruirea clientilor;
  • Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire).
Beneficii:

- Companie care beneficiaza de facilitatile fiscale pentru angajati - activitate in constructii - 2019-2028;
- Salariu competitiv și bonus direct corelat cu atingerea indicatorilor de performanță;
- Tichete de masă, abonament policlinica privata, participarea la programe de instruire si dezvoltare;
- Instrumente de lucru necesare bunei desfășurări a activității;
- Mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei alături de o echipă tânără in formare.

GTS este un grup de companii specializat in tehnologii de constructie eficiente si solutii IT&C de cea mai inalta calitate, solutii de securitate fizica, solutii de facility management, cablare structurata, sisteme de energie si back-up, solutii de iluminare, sisteme sanitare si HVAC, proiectare si dezvoltare data center, solutii software & hardware, proiecte tehnologice la cheie.

Compania noastra ofera servicii de dispecerizare, monitorizare centrala si zonala si de interventie antiinfractionala operativa. Procedurile de monitorizare si interventie se stabilesc concret pentru fiecare sediu si eveniment in parte, in functie de localizarea acestuia, dispunerea in zona, caile de acces existente, spatiile din imediata vecinatate, factori de risc.

Expirat
TEHNICIAN SISTEME DE SECURITATE  -  Global Technical Services S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles