Publicat 16 Ian 2021 | Reactualizat 15 Feb 2021 | Expiră 16 Feb 2021

Tehnician Service - Sisteme de Securitate

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

AVITECH (www.avitech.ro) este unul dintre cei mai importanti contractori de instalatii curenti slabi si integrator de sisteme, din Romania. Compania are peste 21 ani de experienta in proiectarea, executia si mentenanta Sistemelor de Securitate, Protectie la Incendiu, Sistemelor pentru Parcari, Automatizari / BMS, IT&Comunicatii, Audio/Video.

Vrem sa faci parte din echipa noastra de Mentenanta si Suport Tehnic !

Profilul tau:

  • Experienta ca tehnician sisteme de securitate de minimum 3 ani;
  • Cunoasterea echipamentelelor de securitate si siguranta;
  • Certificare Tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video, control acces;
  • Studii tehnice de profil sau cursuri de calificare urmate anterior;
  • Certificari dobandite de la producatorii Bosch, Honeywell, Esser, Siemens, Schrack, UTC, Paradox, DSC, etc, constituie un avantaj major in stabilirea salariului;
  • Cunostinte de cablare structurata si retelistica;
  • Permis de conducere – constituie avantaj;
  • Disponibilitate pentru lucru in sistem planificat cu rute zilnice;
  • Dorinta puternica de a asimila noi tehnologii;
  • Persoana responsabila, ordonata, organizata.

Descrierea jobului

Rolul tau in companie:

  • Deruleaza activitati de mentenanta si service la sediile beneficiarilor pentru sistemele de securitate si siguranta;
  • Efectueaza interventii preventive/corective;
  • Efectueaza operatiuni tehnice de extindere a sistemelor (cablare, conectare etc);
  • Configureaza softuri de aplicatie si intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor;
  • Intocmeste rapoartele de mentenanta precum si fisele pentru interventiile efectuate;
  • Asigura suportul tehnic, analizeaza cauzele defectiunilor si propune lista de piese de schimb, a echipamentelor si a consumabilelor;
  • Colaboreaza cu echipa din Dispecerat Service pentru solutionarea si inchiderea solicitarilor.

Ce iti oferim:
  • Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial motivant, negociabil in functie de experienta si certificari;
  • Bonuri de masa;
  • Cazare si diurna pentru deplasari;
  • Ore suplimentare platite;
  • Bonusuri de performanta pentru realizari profesionale deosebite (proiecte speciale, certificari si specializari avansate);
  • Laptop, smartphone, scule, echipamente de protectie, masina de serviciu;
  • Asigurarea cursurilor tehnice de pregatire in vederea obtinerii de noi certificari, pentru cei care doresc sa evolueze profesional.

Descrierea companiei

Descrierea companiei:

AVITECH
este unul dintre cei mai importanti integratori din Romania de sisteme în domeniile Securitate, Protectie la Incendiu, Automatizari, Instalatii Electrice, Audio-Video, Infrastructura IT & Comunicatii, Sisteme Inteligente de Transport. Avem peste 21 ani de experienta.

Fie ca este vorba de o cladire de birouri sau una administrativa, un campus universitar, un complex hotelier sau un spital, o platforma logistica sau una industriala, un sit indepartat, parte din infrastructura critica, AVITECH are capacitatea de a asigura intretinerea si mentinerea in buna stare de functionare sistemelor ce protejeaza activitatea clientilor.

AVITECH are o Divizie de Mentenanta si Suport Tehnic cu peste 100 de persoane – tehnicieni si ingineri cu experienta, certificati si autorizati in domeniile securitate, protectie la incendiu, sisteme pentru parcari, automatizari, instalatii electrice, IT&Comunicatii, audio-video.

Dispunem de un Dispecerat Service cu sediul in Voluntari, un Centru Service pentru reparatii electronice in Bucuresti si echipe de interventie la nivel regional, in 14 orase: Bucuresti-Ilfov, Bacau, Brasov, Buzau, Cluj-Napoca, Chisinau – Republica Moldova, Constanta, Craiova, Galati, Iasi, Ploiesti, Sibiu, Targu-Mures si Timisoara.

Daca vrei sa te dezvolti profesional in domeniul tehnologiilor de securitate, siguranta, automatizari sau IT&Comunicatii si sa-ti aduci contributia ta la proiecte importante din industrie, atunci te asteptam alaturi de noi, la AVITECH.

Acum este momentul sa descoperi oportunitatile profesionale oferite de AVITECH.

Daca suntem in concordanta cu dorintele tale, trimite-ne CV-ul tau.

*Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
*Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
*Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.

Expirat
Tehnician Service - Sisteme de Securitate  -  AVITECH CO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles