Publicat 13 Mar 2018 | Expiră 13 Apr 2018

Tehnician Service Sisteme de Securitate

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte instalare si service a echipamentelor de securitate, detectie incendiu, TVCI, configurari soft si aplicatii pentru echipamentele integrate in sistemele de securitate;
Studii medii sau scoala profesionala de specialitate;
Absolvirea unei facultati cu profil tehnic - reprezinta avantaj;
Certificare ARTS - reprezinta un mare avantaj;
Experienta in configurarea sistemelor de securitate si siguranta: Bosch, Honeywell, Schrack, Siemens - reprezinta un mare avantaj;
Bune abilitati de organizare a timpului de munca;
Abilitati de comunicare si capabil de lucru eficient in echipa;
Persoana serioasa, meticuloasa, determinata si cu spirit de initiativa;
Disponibil pentru lucru in sistem planificat cu rute zilnice si in conditii de santier;
Permis de conducere categoria B - reprezinta avantaj;
Dorinta de a incheia o colaborare pe termen lung.

Descrierea jobului

Executie, mentenanta si punere in functiune pentru:
sisteme detectie, alarmare si semnalizare incendiu;
sisteme alarmare la efractie;
sisteme control acces;
sisteme TVCI;
sisteme interfonie si videointerfonie;
sisteme bariere automate/mecanisme automate si sisteme de parcare.

Efectueaza operatiuni tehnice de extindere a sistemelor de securitate existente la beneficiari (cablare, conectare etc);
Configureaza softuri de aplicatie pentru echipamentele instalate si intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea managerului;
Intocmeste lista de piese de schimb, a echipamentelor si a consumabilelor in functie de necesitati;
Completeaza rapoartele de mentenanta precum si fisele pentru interventiile de service efectuate;
Raspunde de existenta, disponibilitatea sculelor, utilajelor, aparatelor, dispozitivelor, uneltelor, pe care le are in primire pe inventar;
Consulta managerul de echipa si departamentul Proiectare/Ofertare pentru a identifica cele mai bune solutii;
Stabilirea necesarului de piese si materiale pentru rezolvarea incidentelor;
Analizeaza cauzele defectiunilor si propune actiuni preventive;
Disponibilitate la deplasari in cadrul santierelor din Bucuresti cat si pentru cele din tara.

Avem nevoie de oameni seriosi care chiar daca nu au prea multa experienta vor sa munceasca. Colaboram cu firme mari si nu ne permitem sa gresim

Expirat
Tehnician Service Sisteme de Securitate  -  THE WOLVES .RO SRL