Publicat 19 Ian 2019 | Reactualizat 02 Mar 2019 | Expiră 05 Mar 2019

Tehnician service echipamente si radiologie stomatologica

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii superioare/medii: inginer, tehnician.
- Cunostinte solide in domeniul mecanic, electric, hidraulic, pneumatic.
- Capacitatea de a lucra in echipa.
- Cunostintele in domeniul medical stomatologic (inclusiv radiologie stomatologica si radioprotectie) reprezinta un plus.
- Nivel de conversatie limba engleza fluent/foarte bun.
- Cunostinte obligatorii IT, Windows, Office, rețelistica.
- Cunostinte de utilizare Autocad reprezinta un plus.
- Cunostinte de project management reprezinta un plus.
- Posesor carnet categoria B. Job-ul presupune deplasari in tara.
- Posesor pasaport valid.

Descrierea jobului

Obiectivele principale:
- Instalare si punere in functiune aparatura medicala de stomatologie
- Completarea documentelor de instalare si asistenta tehnica
- Instruirea personalului medical in vederea utilizarii si intretinerii echipamentelor instalate
- Interventii la echipamente in perioada de garantie
- Mentinerea bazei instalate prin obtinerea contractelor de service post-garantie

Responsabilitati:
- Service pentru aparatura instalata
- Instalarea aparaturii
- Instruirea medicilor
- Cunoasterea echipamentelor comercializate
- Mentinerea bunei relatii cu clientii unde exista baza instalata
- Ofertare de piese si consumabile
- Disponibilitatea deplasarilor in tara conform solicitarilor.
- Reprezinta organizatia in relatia cu clientii:
- Efectuarea de oferte, negocierea de preturi, termeni de livrare
- Responsabilitatea instalarilor si a contractelor de service
- Respectarea politicii firmei, a regulilor de conformitate si a regulilor de protectia muncii
- Prezentarea saptamanala a raportului de activitate catre management

Beneficii:
- Mediu de lucru curat, in conformitate cu normele de sanatate si securitate a muncii in vigoare.
- Salariu atractiv, conform pozitiei si industriei.
- Cursuri si specializari la producatorii echipamentelor, atat in tara cat si in strainatate.
- Telefon
- Laptop
- Masina de serviciu

HTP Medical SRL are capacitatea de a dota complet un cabinet sau o clinica de stomatologie, avand posibilitatea de a furniza solutii integrate complete pentru orice structura dorita.
Putem furniza echipamente de stomatologie produse de companii de renume in domeniu din Europa si Statele Unite ale Americii, printre care se numara A-Dec, Elexxion, Melag, W&H, Durr Dental, Acteon/Satelec, KaVo, Aseptico, Leica, Degos Dental, Dr. Mach, EKOM, UFSK, etc.
De asemenea, HTP Medical poate asigura informatiile necesare pregatirii adecvate a spatiilor destinate instalarii echipamentelor, a documentelor necesare autorizarii functionarii acestora conform legislatiei în vigoare, precum si interventii prompte în perioada de garantie si post garantie cu ajutorul inginerilor si tehnicienilor de service.

Expirat
Tehnician service echipamente si radiologie stomatologica  -  SC HTP Medical SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles