TEHNICIAN SERVICE APARATE DE SUDARE SI TAIERE

PLASMASERV 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Descriere:

Testeaza, calibreaza, opereaza si repara instrumentele, aparatele si echipamentele electrice, mecanice, electromecanice sau electronice pentru masurare si inregistrare in domeniul aparatelor de sudare si taiere cu plasma in cadrul punctului de lucru situat in Tulcea.

Candidatul ideal:
  • Studii medii sau superioare in domeniul electromecanic;
  • Experienta minim 5 ani in domeniul reparatiei sau mentenantei pentru echipamente de sudura si debitare cu plasma;
  • Cunoasterea aplicatiilor practice ale stiintei si tehnologiei ingineriei. Acestea include aplicarea principiilor, tehnicilor, procedurilor si echipamentelor la proiectarea si producerea diferitelor bunuri si servicii;
  • Cunoasterea placilor si circuitelor electronice, procesoarelor, cipurilor si echipamentelor electronice specifice industriei sudarii si debitarii cu plasma, inclusiv a aplicatiilor si programelor soft aferente;
  • Cunoasterea echipamentelor si instrumentelor actionate mecanic, incluzand scheme detaliate de proiectare, instructiuni de utilizare si reparatii.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • Examinati si diagnosticati problemele aparute la echipamentele de sudura si debitare cu plasma;
  • Efectuati interventiile tehnice necesare la echipamentele diagnosticate sau incluse in programele de mentenanta;
  • Regatiti si furnizati prezentari tehnice care explica clientilor produsele sau serviciile firmei;
  • Furnizati suport tehnic si non tehnic clientilor si personalului companiei in ceea ce priveste utilizarea, operarea si intretinerea echipamentelor de sudura si debitare cu plasma;
  • Colaborati cu echipa de vanzari pentru a intelege cerintele clientilor, pentru a promova serviciile de mentenanta si service si pentru a oferi suport tehnic specific;
  • Planificati activitatile de intretinere sau service;
  • Inregistrati datele de intretinere sau service in documentele specifice, inclusiv consumul de materiale, piese de schimb, accesorii si numarul de ore lucrat sau masuratorilor indicatorilor de control ai calitatii serviciului prestat;
  • Achizitionati si mentineti stocurile de materiale sau consumabile necesare pentru a satisface cerintele de instalare, intretinere si service-are;
  • Montati, verificati si testati echipamentele noi inainte de expedierea lor la clienti;
  • Acordati asistenta tehnica necesara clientului la punerea in functiune a echipamentelor, in timpul perioadelor de garantie si dupa expirarea acestora (la cerere).

Beneficii:
  • Salariul este unul competitiv corelat cu experienta;
  • Mediul de lucru este unul placut.

Plasmaserv SRL oferă clienţilor săi o gamă completă de echipamente, consumabile şi accesorii pentru sudare şi tăiere reparaţii şi service, întreţinere, verificare, mentenanţă periodică şi preventivă instruire şi training, consultanță tehnică punere în funcțiune, demonstraţii practice de funcţionare

Suntem distribuitori autorizaţi ai urmatoarelor firme producătoare: Hypertherm, Kemppi, Eckert, Weldas, Autogen Ritter.

echipamente de tăiere cu plasmă echipamente de sudare MIG-MAG ,WIG, MMA cu electrod învelit echipamente şi maşini CNC pentru tăiere oxigaz, plasmă, jet de apă şi laser pistolete de sudare MIG-MAG şi WIG-TIG, consumabile, piese de schimb şi accesorii pentru pistolete de sudare consumabile pentru echipamente de tăiere cu plasmă şi oxigaz truse, arzătoare, accesorii şi consumabile pentru sudare şi tăiere materiale de adaos pentru sudare: sârmă de sudare, electrozi înveliţi, electrozi de inox, sârmă şi baghete de aluminiu, electrozi de fontă etc. echipament de protecţie şi lucru (ochelari, măşti, mănuşi, şorţuri etc.)

Deţinem în stoc peste 1.200 de sortimente de produse pentru a putea răspunde prompt tuturor solicitărilor clienţilor noştri.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.