Tehnician retele telecomunicatii

Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ce competențe îți sunt necesare pentru a avea succes în noul rol?
  • Studii medii/ studii superioare (specializarea IT)
  • Minim 3 ani experiență în domeniul IT helpdesk şi în activităţi pe componente de reţea active şi pasive
  • Competențe bune de operare calculator (minim MS Office)
  • Competenţe operare, instalare şi configurare Windows şi diferite soft-uri
  • Competenţe administrare grupuri de acces
  • Abilități foarte bune de comunicare, organizare și planificare
  • Atenție sporită la detalii
  • Limba engleză - nivel mediu

Descrierea jobului

Care va fi rolul tău?
  • Acordarea suportului necesar, de la distanță sau pe teren, pentru utilizatorii PORR situaţi în sediul central şi pe şantierele de construcţii
  • Verificarea echipamentelor şi efectuarea testelor de funcţionare a serviciilor în vederea remedierii disfuncționalităților
  • Urmărirea periodică a bunei funcţionări a echipamentelor din reţea și menținerea acestora în parametrii de lucru
  • Intervenirea şi remedierea în termenele stabilite, a disfuncţionalităţilor echipamentelor/ elementelor de reţea (fixă/sau mobilă) pentru care a fost generată solicitarea
  • Pregătirea echipamentelor IT (instalare Windows, configurare telefoane) ale angajaţilor
  • Administrarea utilizatorilor şi a drepturilor de acces ale acestora
  • Întreţinerea echipamentelor IT ale companiei din punct de vedere hardware şi software

Te așteptăm în echipa noastră pentru a construi împreună! Venim la pachet cu: mediu de lucru dinamic, oportunități de învățare și dezvoltare continuă, abonament de servicii medicale la clinică privată, BOOKSTER Read ‘n’ Roll, 7 Card

PORR Construct România face parte din grupul internațional PORR cu sediul principal în Viena, Austria. Suntem una dintre cele mai importante companii de construcții din Europa, cu peste 150 de ani de experiență. Principalele noastre domenii de activitate sunt construcțiile de clădiri și construcțiile civile. Seriozitate. Umăr la umăr. Apreciere. Pasiune. Spirit de pionierat. Acestea sunt cele cinci principii ale PORR care ne definesc și ne diferențiază ca echipă.

Publicat 3 iun. 2022 Reactualizat 3 iul. 2022 Expiră 3 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos