Tehnician retea acces BC, IS, CV, BN

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne dorim de la tine:
  • Aviz medical „Apt” pentru lucrul la inaltime;
  • Permis de conducere categoria B-minim 1 an vechime (inclusiv disponibilitatea de a conduce);
  • ​Şcoala profesională/liceu + curs de calificare;
  • Cunostinte tehnice avansate despre serviciile de voce si date (ex: ISDN, xdsl, IPTV);
  • ​Capacitatea de a face fata unui mediu de lucru dinamic, in continua schimbare;
  • Abilitati bune de comunicare verbala si in scris;
  • Cunostinte in domeniul IT reprezinta un avantaj.

*Anuntul se adreseaza candidatilor de pe toata raza judetului, nelimitandu-se la orasele resedinta de judet.

Descrierea jobului

Scop principal:
Efectueaza lucrarile specifice in reteaua de acces in vederea instalarii de servicii de telecomunicatii si asigurarea functionarii acestora in parametri optimi si la un nivel de calitate ridicat.

Descrierea jobului:
  • Instalarea serviciilor de voce, date si televiziune precum si a serviciilor conexe;
  • Executarea lucrarilor de dezvoltare si intretinere a retelei de telecomunicatii (FTP/COAX/FO);
  • Localizarea deranjamentelor si remedierea acestora;
  • Efectuarea reparatiilor de servicii in reteaua Orange in timp util, la locatiile clientilor, asigurand functionarea acestora in parametri optimi;
  • Promovarea serviciilor Orange.

Beneficiile noastre:
  • Servicii medicale pentru tine si familia ta;
  • Tot ce poti citi cu Bookster;
  • Plan individual de beneficii, flexibil in functie de nevoi;
  • Oferte speciale pentru vacante, servicii bancare, traininguri, etc;
  • Plan de dezvoltare personala si profesionala.
*​Doar candidatii selectati vor fi contactati!

Orange Romania Communications este o companie parte a grupului Orange și o subsidiara Orange Romania din data de 30 septembrie 2021.
Compania ofera atat asistenta, cat și servicii convergente de voce fix-mobil, internet in banda larga și televiziune pentru cei aproximativ 5 milioane de clienti ai sai. De asemenea, gestioneaza infrastructura de retea ce cuprinde pana la 90.000 de km de fibra optica și conecteaza in jur de 3 milioane de gospodarii.

Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022