Tehnician proiectant retele electrice

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Absolvent al Liceului de constructii Carol I sau Liceul Energetic, Sibiu, calificarea Tehnician desenator in instalatii electrice;
Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Power Point, etc.);
Cunostinte de retele electrice si citirea unei scheme electrice;
Cunostinte de desen tehnic in programe de proiectare de tip CAD - 3D SOLID EDGE;
Bune abilitati de comunicare si relationare; capacitatea de a lucra in echipa;
Orientare spre calitate şi atentie la detalii;
Cunoasterea limbii engleze sau germane nivel mediu;

Descrierea jobului

Consultanta tehnica si suport in stabilirea ideii şi conceptului de proiectare;
Coordonarea generala a solutiilor de specialitate si mentinerea legaturii cu colaboratorii de specialitate ai firmei din Germania;
Intocmeste detalii de executie a lampilor industriale si a altor accesorii si echipamente electrice:
Răspunde de încadrarea în termene limită; stabilește soluții optime pentru executarea diferitelor tipuri de produse conform temei de proiectare;
Asistenta tehnica de specialitate si suport pe parcursul implementarii proiectelor: (verificare documente/documentatii tehnice, verificare si asistenta tehnica privind executia obiectivelor proiectate);
Actualizarea informatiilor si imbunatatirea continua a cunostintelor in domeniul proiectarii, cunoasterea legislatiei specifice .

Beneficii:

Pachet salarial atractiv; tichete de masa; asigurare medicala
Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica;
Program de munca de luni pana vineri un singur schimb:
Oportunitati de dezvoltare a carierei:

Recrutam pentru clientul nostru, firma germana producatoare de lampi industriale si alte componente electrice, cu sediul in Talmaciu, jud. Sibiu.
Publicat 25 oct. 2021 Expiră 1 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos