Publicat 13 Mar 2019 | Expiră 13 Apr 2019

Tehnician pentru asigurarea calitatii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal are:

Preferabil studii superioare

Cunostinte limba engleza (nivel mediu)

Cunostinte PC

Acuitate vizuala

Cunoasterea instrumentelor de masurat

Sociabilitate, spirit de echipa

Disponibilitate de a lucra in schimburi

Experienta pe un post similar, in domeniul automotiv, constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilităţi:

Efectuarea inspectiei zilnice a produselor si identificarea pieselor neconforme

Efectuarea de masuratori, utilizand aparatele de masura si control din aria de responsabilitate

Efectuarea instruirilor referitoare la calitatea pieselor, conform catalogului de defecte, pentru operatorii nou angajati din productie, precum si instruiri periodice.

Comunicarea catre responsabilii de productie si manager a defectelor de calitate descoperite

Röchling is a family-owned, medium-sized corporate group that specializes in processing engineering plastics. We are one of the global leaders in this field, as we stand for competence in plastic in three main fields: industrial division, automotive dívision and medical division.

One of our divisions - automotive industry - is now succesfully represented in Romania.

Röchling Precision Components Pitesti SRL, located in Oarja, Arges County, is part of Röchling Precision Components SE&CO KG Germany, specialised in manufacturing precision plastic parts using plastic injection moulding technologies.

Our company is the right place for people looking for development and growth and we offer the stability of a traditional family company, the innovation of a global market leader and the passion of cooperation in international teams.

Expirat
Tehnician pentru asigurarea calitatii  -  ROECHLING PRECISION COMPONENTS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles