Tehnician Nutritionist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Persoană dinamică, pozitivă, sociabilă, bune capacități de comunicare și lucru în echipă;
  • Îndreptat către obținerea rezultatelor și creștere atât pe plan personal cât și pe plan profesional;
  • Abilități excelente de comunicare, orientare către client;
  • Capacitate de planificare și organizare;
  • Experiență de minim 2 an pe o poziție similară;
  • Cunoaște limba engleză la nivel avansat - un mare avantaj;

Descrierea jobului

  • Alcătuiește regimul alimentar în funcţie de recomandările medicului, indicațiile dietetice ale fiecărei afecțiuni, valorile, princiipile dorințele și obiceiurile pacientului etc;
  • Menține relația cu pacientii/clientii centrului prin supravegherea activității lor și se asigură de respectarea planurilor furnizate către acesta;
  • Participa la evenimentele Live de educatie nutritionala din mediul online;
  • Informează pacientii/clienții cu privire la conținutul produselor alimentare, modul de preparare și consumare;
  • Activități de suport/vânzare.

Optimize Body Center, înfiintat în 2019, îmbină Recuperarea medicală (Fizioterapia, Kinetoterapia, Osteopatia, Masajul, Terapia Yumeiho) cu Fitness-ul medical în crearea unui tratament optim personalizat. În acest moment, în București, doar la Optimize Body Center se întâlnesc cele 2 arii, Recuperare medicală (Osteopatie, Kinetoterapie, Fizioterapie, Yumeiho etc) și Fitness medical unde specialiștii colaborează între ei pentru ca pacientul să obțină rezultatele dorite.

Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022