Tehnician metrolog / Verificator metrolog

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 3500 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii medii, superioare
  • Experienta anteriora in: laborator acreditat de etalonari / verificari metrologice / incercari / controlul tehnic de calitate
  • Cunostinte bune de metode de masurare si tehnica de masurare.
  • Abilitati tehnice
  • Cunostinte operare PC - MS Office;
  • Nivel mediu de limba Engleza;
  • Disponibilitatea pentru lucru pe teren cu frecventa mare a delegatiilor.
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Operarea aparatelor si dispozitivelor de masurare conform NML
  • Efectuarea masuratorilor (etalonari / verificari metrologice) la clienti sau in laboratoarele proprii conform instructiunilor (procedurilor specifice).
  • Intocmirea rapoartelor aferente masuratorilor (certificate de etalonare / buletine de verificare metrologica)
  • Monitorizarea bunei functionari a aparaturii si dispozitivelor de masurare folosite,
  • Participarea la scolarizari si promovarea examenelor specifice aferente

Descrierea companiei

www.sartorom.ro
Publicat 11 aug. 2021 Reactualizat 8 sept. 2021 Expiră 10 sept. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos