Publicat 20 Nov 2019 | Reactualizat 20 Dec 2019 | Expiră 21 Dec 2019

TEHNICIAN METROLOG PIESE PRELUCRATE PRIN ASCHIERE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

​• Persoane interesate si pasionate de tehnologia noua de prelucrare a metalului
• Persoane care au cursuri de formare profesionala in domeniul tehnic si care au experienta de munca in acest sector
• Persoane foarte motivate, cu o atentie sporita la detalii.
• Indemanare, precizie si rigurozitate in efectuarea operatiilor specifice;
• Atentie deosebita in analizarea detaliilor;
• Capacitatea de a reactiona rapid;
• Capacitate de analiza si sinteza.
• Cunostinte desen tehnic
• Cunostinte operare calculator ( Microsoft Office, Internet )
• Cunoştinţe despre instrumente de măsurare
• Experienta minim 5 ani in domeniu
• Experienta de lucru pe CMM
• Experienta in examinare Nital Etch & Magnetic

Descrierea jobului

• Verifica disponibilitatea si starea instrumentelor de masura, aparatelor de masura si control si a masinilor de masurat necesare efectuarii inspectiilor prevazute pentru productia in curs.
• Efectueaza controlul de receptie al pieselor si semifabricatelor aprovizionate de la furnizori in conformitate cu desenele de executie, procedurile si instructiunile documentate.
• Inregistreaza rezultatele masuratorilor in documentele specificate in procedurile si instructiunile de control.
• Efectueaza inspectia produselor la controlul final in conformitate cu planul de control, documentatiile tehnice, prevederile procedurilor si instructiunilor specifice.
• Inregistreaza neconformitatile depistate in controlul final in conformitate cu prevederile procedurilor de control al neconformitatilor, sesizeaza sefului ierarhic/sefului de tura aparitia neconformitatilor si propune/stabileste impreuna cu acesta actiunile corective si/sau preventive.
• Urmareste indeplinirea actiunilor corective si preventive stabilite.
• Urmareste ca stocarea operationala sa fie facuta in conformitate cu standardele interne de calitate.
• Urmareste respectarea tehnologiei de fabricatie si a standardelor de calitate.
• Inregistreaza dimensiunile si tolerantele aferente in schitele din sistemul de raportare al calitatii.

OLSTRAL is a leading high tech company, located in Brasov, specialized in manufacturing of aviation, defense & space parts.
We work on most modern CNC machine tools, and control the parts on most advanced available equipment in the market.

Expirat
TEHNICIAN METROLOG PIESE PRELUCRATE PRIN ASCHIERE  -  OLSTRAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles