Tehnician mentenanta

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Minim 1 an experienta in domeniu;
  • Studii: Tehnice;
  • Cunostinte: electrice si mecanice;
  • Capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

Beneficii:
  • Salar atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Concediu de odihna: 21 zile

Responsabilități:
  • Asigura executarea la timpul optim, a lucrarilor de revizie si reparatii la masinile, utilajele si instalatiile mecano-energetice si de automatizare.
  • In cadrul lucrarilor de reparatii se preocupa de modernizarea masinilor, utilajelor si instalatiilor, de completarea acestora cu dispozitii de protectia si tehnica securitatii muncii;
  • Asigura efectuarea receptiilor la masini, utilaje si instalatii din punct de vedere al indeplinirii conditiilor de siguranta in exploatare, pe baza documentatiilor tehnice ale acestora;
  • Stabileste necesarul unitatii de scule, dispozitive, utilaje.
  • Analizeaza cauzele accidentelor, efectele acestora si ia masuri de remediere a instalatiilor, masinilor, etc. si de prevenire a accidentelor;
  • Controleaza si raspunde alaturi de sefi de calitatea reviziilor tehnice, a reparatiilor si de mentinere in perfecta stare de functionare a masinilor, utilajelor si instalatiilor;
  • Stabileste necesarul anual defalcat pe trimestre, luni si decade, pentru aprovizionarea cu piese de schimb, unelte, masini, instalatii, subansamble. etc., necesare lucrarilor de intretinere si reparatii;
  • Sa utilizeze corect masinile, aparatura, uneltele, substantele periculoase, echipamentele de transport si alte mijloace de productie;
  • Sa desfasoare activitatea in asa fel incat sa nu expuna la pericol de accidentare sau imbolnavire profesionala atat propria persoana , cat si celelalte persoane participante la procesul de munca;

Mai multe informații îți poate oferi colega noastra Carmen, la numarul de telefon: 0731.520.865 sau poți trimite CV-ul direct la adresa: carmen.malaies@gigroup.com.

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala.

Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305. Gi Group are o prezenta în peste 57 de tari din Europa, America, Asia și Africa și este capabil sa servească tot felul de clienți.

Compania are cunoștințe și expertiza puternice în nevoile globale de personal multinational și a implementat soluții (de exemplu, servicii gestionate de site, furnizor principal, centru de evaluare), divizii specializate și echipe dedicate locale și internaționale. Gi Group își propune sa contribuie prin serviciile sale, ca jucător cheie la evolutia pietei si sa sublinieze valearea personala și sociala a muncii. Prin urmare, activitatea fiecarei companii individuale din grup se bazează pe un set de valori în concordanta cu abordarea Gi Group fata de piața muncii și societatea civila în care își desfășoară activitatea. Compania crede în colaborare, pasiune, durabilitate și responsabilitate.

Gi Group se mandreste cu o echipa unita, pasionata de munca pe care o face și dornica sa învețe permanent. Oamenii Gi Group sunt mandri de ceea ce fac și cred cu tarie ca munca lor ar trebui să fie desfasurata întotdeauna în măsura posibilităților lor de a crea valoare pentru oameni și companii, oferindu-le soluții simple și clare.

Gaseste-ti locul de munca în întreaga lume Gi Group!

Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022