Tehnician mentenanta

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii tehnice finalizate (electromecanic/ electronica/ electrica);
  • Persoană cu initiativa tehnica si cu dorința de a participa activ la operațiunile de mentenanță;
  • Experiență pe o pozițe similară constituie avantaj;
  • Cunoștințe în domeniul electric, pneumatic, hidraulic si mecanic;
  • Cunostinte desen tehnic;
  • Cunostinte echipamente, acționari electrice (citire, interpretare și execuție scheme electrice) și automatizari.
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Capacitate de îndeplinire a sarcinilor în termene limită;
  • Cunoștințe de operare PC;
  • Dexteritate manuală, precizie, răbdare, atentie;

Descrierea jobului

  • Realizarea mentenantei interne si reparatiile echipamentelor;
  • Asigura intretinerea si service-ul echipamentelor din aria de productie;
  • Te implici in reducerea timpilor de intrerupere si inregistrarea acestora;
  • Identifica piesele necesare pentru reparatia utilajelor;
  • Realizeaza calibrarea interna a echipamentelor de lucru;
  • Efectueaza mentenanta si intretinerea corespunzatoare a bunurilor imobile ale societatii (hala productie, birouri administrative, spatii anexe);
  • Remediaza si elimina defectiunile aparute la dotarile, instalatiile si echipamentele tehnice din cadrul spatiilor administrate, realizarea lucrarilor privind modificarea sau extinderea instalatiilor tehnice existente;
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv corespunzator cu pozitia;
  • Bonuri de masa;
  • Prime de sarbatori;
  • Asigurare medicala privata de sanatate;
  • Vei face parte dintr-o echipa tanara si dinamica in care te simti apreciat;
  • Posibilitati de promovare in cadrul companiei;
  • Mediu de lucru placut.

Grupul Lacon cu cele patru divizii ale sale, Grupul Lacon servește o piață înalt specializată, ale cărei cerințe vor continua să devină și mai exigente pe viitor. Forța motrice a inovațiilor din domeniul electronicii este motivația noastră zilnică de a ne demonstra experiența, la cele mai înalte standarde tehnologice. Lacon este unul dintre cei mai importanți furnizori germani de servicii de manufactura electronica (EMS). Grupul Lacon este lider in tehnologia mecatronica, cu o forta de munca de peste 550 de angajati, cu sediul in doua locatii din Germania (Karlsfeld) si Romania (Galati). Lacon Electronic este o subsidiara a grupului german Lacon GmbH. Dezvoltăm și fabricăm ansambluri electice și electromecanice în serii mici și medii pentru clienții industriali europeni din aproape toate industriile. In Romania Lacon are peste 330 de salariati.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022