Tehnician Mentenanta Wave

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii sau superioare - Electronica, mecanica, automatizări sau mecatronica;
  • Experiența într-o poziție similara - minim 2 ani;
  • Aptitudini de organizare;
  • Abilitați de comunicare si lucru in echipa;
  • Seriozitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, atitudine; pozitiva;
  • Cunoștințe de limba engleza reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

  • Asigura buna funcționare a echipamentelor de lipire in val a componentelor electronice, atât din punct de vedere hardware cat si software;
  • Coordonează si efectuează mentenanța echipamentelor de lipire in val cat si a echipamentelor adiacente;
  • Monitorizează si analizează performantele mașinii de lipit in val; oferă soluții pentru creșterea productivității păstrând aceeași calitate a produsului final;
  • Definește si implementează acțiuni corective pentru a elimina rebuturile generate echipamentele din aria de responsabilitate;
  • Monitorizează si raportează timpul neutilizat in zona de producție, timp generat de defecțiuni tehnice si oferă soluții pentru minimizarea întreruperilor.

Miele este prezentă în Brașov din anul 2009 cu o fabrică de producție ce asigură grupului necesarul de componente electronice şi subansambluri pentru unităţile de control ale aparatelor electrocasnice inteligente și cu un departament de Dezvoltare Software si Hardware în cadrul căruia sunt realizate programe software pentru o gamă variată de electrocasnice și produse profesionale Miele.

Filozofia noastră “Immer besser - Întotdeauna mai bine”, ne determină să continuăm să dezvoltăm și să realizăm produse de înaltă calitate. “Noi la Miele ne dezvoltăm pentru a avea o experiență premium”– aceasta este viziunea noastră în Brașov, viziune care ne călăuzește în activitatea zilnică.

Brandul premium Miele s-a consolidat pe încredere și respect, valori care ne recomandă drept un angajator dorit și în România.
Publicat 7 iun. 2022 Reactualizat 7 iul. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos