Publicat 11 Nov 2019 | Reactualizat 11 Dec 2019 | Expiră 12 Dec 2019

Tehnician Mentenanta (Electrician/Instalator/Frigotehnist)

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

ENGIE Building Solutions, companie din grupul ENGIE, specializata in Facility Management, intretinere multitehnica, reparatii si executie instalatii pentru cladiri si spatii industriale - cauta sa angajeze Tehnicieni pentru Intretinere si Mentenanta, locatia Bucuresti:

  • Electrician Intretinere si Reparatii
  • Frigotehnist
  • Instalator inst. Tehnico Sanitare-Gaze

Cerinte:
- Studii medii sau scoala profesionala in domeniul electric / instalatii / frigotehnie / mecanica;
- Studii superioare in domeniul tehnic constituie avantaj;
- Calificare profesionala in meseria de mecanic / electrician / frigotehnist / instalator tehnico sanitar si de gaze;
- Autorizatie ANRE tip B in domeniul electric - constituie avantaj;
- Atestat eliberat de AGFRO – constituie avantaj;
- Autorizatie ANRE EGD/EGIU in domeniul instalatiilor - constituie avantaj;
- Experienta de minimum 2 an intr-o activitate similara;
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Participa la procesele de mentenanta preventiva si corectiva, in functie de calificare;
- Realizeaza dupa caz executia / montajul / intretinerea / revizia pentru echipamente, utilaje, instalatii interioare şi exterioare;
- Identifica si execută lucrari de remediere a defectiunilor de orice tip, aparute la instalatiile montate si intretinute;
- Urmareste permanent respectarea parametrilor de calitate impusi prin procedurile specifice de lucru sau prin instructiunile tehnologice.

ENGIE Romania este unul dintre cei mai importanti actori energetici din Romania, activand in domeniul gazelor naturale si al electricitatii sub numele de marca ENGIE. Grupul de companii ENGIE Romania este format din:

  • ENGIE Romania SA - furnizor de gaze naturale, electricitate si servicii si producator de electricitate;
  • Distrigaz Sud Retele SRL - operator de distributie a gazelor naturale in sud-estul tarii; societate infiintata in martie 2008 ca urmare a separarii activitatii de comercializare de cea de distributie;
  • ENGIE Servicii SRL - prestator de servicii pentru utilizarea in siguranta a instalatiei de gaze naturale (revizii, verificari, lucrari de intretinere) creata in octombrie 2009;
  • ENGIE Building Solutions - servicii de inspectii, intretinere si reparatii pentru cladiri si spatii industriale;
  • Braila Winds SA - producator de energie eoliana;
  • Alizeu Eolian SRL - producator de energie eoliana;
  • Depomures - primul operator privat al pietei de inmagazinare din Romania.

Ne mandrim cu un portofoliu de 1,9 milioane de clienti, gestionam o retea de distributie de circa 19.100 km, in 19 judete din sudul Romaniei si Bucuresti si avem peste 3.900 de angajati. La nivel mondial, Grupul ENGIE este unul dintre liderii mondiali din domeniul energetic, avand activitati in peste 70 de tari si aproximativ 153.000 angajati la nivel mondial.

Expirat
Tehnician Mentenanta (Electrician/Instalator/Frigotehnist)  -  ENGIE Romania SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles