Publicat 08 Oct 2018 | Expiră 07 Nov 2018

Tehnician mecatronist / electronist / mecanic

5 posturi

Candidatul ideal

Calificare profesională în domeniul mecanic și/sau electric
Experiența în domeniul montajului / mentenanței mașinilor de precizie înaltă reprezintă un avantaj
Cunoștințe legate de tehnici moderne de comandă și control.
Mod de lucru sistematic și meticulous.
Mod de acțiune independent și orientat spre client.
Disponibilitatea de a participa la un program de pregătire de mai multe luni la sediul central din Germania.
Cunoștinte de limba engleză. Limba germană constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Jobul presupune:

Asamblarea de înaltă precizie
Munca independentă la asamblarea mașinilor complexe de termoformare.
Îmbinarea, instalarea electrică și punerea în funcțiune a liniilor de termoformare
Lucrul cu instrumente de software comune (de ex. Siemens S7/TIA-Portal, Bosch Rexroth Indraworks, Pilz PNOZ Multi, Etc.)
Recunoașterea și rezolvarea problemelor în funcționarea mașinii.
Demontarea mașinii și pregătirea pentru livrare.

Va oferim:

Un domeniu de activitate variat
Mediu de producție modern
Școlarizare și inițiere minuțioasă la sediul central din Germania.
Oportunități de dezvoltare personală în cadrul locației noi de producție din Șura Mică, Sibiu
O cultură a firmei bazată pe încredere și corectitudine
O cooperare competentă în cadrul liderului mondial în termoformare.
Pachet salarial atractiv și beneficii suplimentare

ILLIG Maschinenbau: firmă independentă de familie / peste 750 angajati / lider de piață la nivel global, in mașini de termoformare și soluții pentru industria de ambalare.

Tehnician mecatronist / electronist / mecanic  -  ILLIG MASCHINENBAU SRL ROMANIA