Publicat 18 Dec 2018 | Reactualizat 15 Ian 2019 | Expiră 18 Ian 2019

Tehnician Mecanic - reparatii utilaje CNC

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivelul de studii:

  • studii de profil tehnic si/sau mecanic;
Competente necesare postului:
  • experienta pe un post similar minim 1 an
  • disponibilitate de a lucra in schimburi;
  • seriozitate, responsabilitate, spirit de observatie;
  • capacitatea de a reactiona rapid.

Descrierea jobului

Responsabilitati

  • Asigura executarea de operatii de ajustare, intretinere si reparare a masinilor CNC
  • Responsabil de efectuarea mentenantei zilnice, cat si periodice
  • Inlocuieste componentele defecte, piesele uzate si regleaza mecanismele defecte ale utilajelor
  • Se asigura de functionarea in conditii bune a instalatiilor si utilajelor
  • Raspunde la solicitarea inginerilor de productie ce constata nereguli in modul de functionare a utilajelor
  • Identifica potentiale riscuri, luarea de masuri pentru minimizarea acestora in timpul exploatarii utilajelor
Beneficii
  • Salariul motivant
  • Contract perioada nedeterminata

OMCO este o companie multinationala infiintata in 1964 in Belgia si care isi desfasoara activitatea in industria sticlei, fiind lider European in productia de matrite pentru sticla.Grupul OMCO si-a extins activitatea in Romania in anul 2005 prin deschiderea unei unitati de productie la Iasi, care in prezent numara peste 450 de angajati.
Din 2013 Grupul OMCO si-a extins domeniul de activitate prin OMCO Machining—producator de componente pentru industria automotive.

Expirat
Tehnician Mecanic - reparatii utilaje CNC  -  SC OMCO ROMANIA SRL