TEHNICIAN LOGISTICA - MOTOSTIVUITORIST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

CERINȚELE POSTULUI:
  • Cerință obligatorie: Autorizație valabilă pentru utilizare stivuitor
  • Pregătire ca technician logistică sau minimum 5 ani de experiență în domeniul logisticii
  • Cunoștințe bune în gestionarea și actualizarea stocurilor, preferabil cunoștințe SAP, experiență generală în IT și MS-Office
  • Permis de conducere categoria B; permisul de conducere categoria C este un avantaj
  • Aptitudini fizice (ridicare greutăți de max. 25 kg)
  • Precizie, spirit organizatoric, proactiv
  • Cunoștințele bune de limba engleză / limba germană reprezintă un plus

Descrierea jobului

Pentru partenerul nostru comercial, General Dynamics European Land Systems Romania SRL, parte a firmei elvetiene General Dynamics European Land Systems Mowag reprezentand filiala europeana a gigantului international de aparare General Dynamics USA, cautam aplicanti pentru pozitia de Tehnician Logistica.

ROLUL POSTULUI:
Angajatul este responsabil pentru gestionarea stocului de materiale al companiei.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE (sarcinile din descrierea postului):
  • Executarea tuturor comenzilor de transport intern cu stivuitorul
  • Transportul si distribuția paleților
  • Livrarea promptă si corectă a materialelor
  • Executarea diferitelor activități de depozitare, precum controlul intrării mărfurilor, depozitare, recepționare, furnizarea materialelor pentru producție si livrările de înlocuire, aprovizionarea liniei de asamblare
  • Depozitarea mărfurilor
  • Inventar
  • Conservarea articolelor depozitate
  • Controlul calității articolelor depozitate
  • Etichetarea articolelor
VA OFERIM:
  • Salariu competitiv
  • Alte beneficii: tichete de masă, etc.
  • Opțiuni de formare internă și dezvoltare ulterioară
  • Sarcini interesante și mediu de lucru plăcut
  • Timp de lucru săptămânal: 40 de ore

TEHNOPRO ENGINEERING este o companie românească angajată în diverse programe legate de sisteme și servicii aeriene, terestre și navale, oferind o gamă largă de servicii de asistență, inclusiv instruire, suport pe teren, reparații și întreținere.

Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos