Publicat 03 Ian 2019 | Expiră 11 Ian 2019

Tehnician Laborator Hardware (ESD/EMC)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

Liceu/colegiu tehnologic ,electrotehnica, automatizari, electronica, mecatronica, telecom.
Intelegerea conceptelor de EMC si ESD.
Cunostinte de lipire SMD/THT.
Cunostinte de masuratori electronce, folosind multimetru, osciloscop etc.
Limba engleza nivel mediu-avansat.
Abilitati de planificare, comunicare, organizare si colaborare cu echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Realizarea configuratiilor (setup-uri) specifice fiecarui test de EMC & ESD (hardware test set-up ,hardware product set-up ,software tool set-up,software simulations setting/CANOE).
Documentarea rezultatelor testelor si a observatiilor constatate,crearea de rapoarte de testare.
Colaborare cu colegi atat din Romania cat si din strainatate..
Responsabil de integritatea echipamentelor de lucru.
Responsabil de sigurața și securitatea muncii din laborator.
Responsabil de gestionarea eficientă a produselor testate si a laboratorului.

Oferim, pe langă salariu:

Contract de muncă pe durată nedeterminată.
Transport gratuit.
Tichete de masă.
Subvenție pentru masă la cantina proprie.
Diverse bonusuri.

Descrierea companiei

www.preh.com

Expirat
Tehnician Laborator Hardware (ESD/EMC)  -  PREH ROMANIA