de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

TEHNICIAN LABORANT MICROBIOLOGIE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Cunostinte de baza – tehnici de laborator (preparare solutii, gravimetrie, titrimetrie, volumetrie);
  • Minim liceu + scoala postliceala cu profil industria alimentara, chimie sau biologie;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Persoana dinamica, atentă, rezistentă la stres si la efort fizic;
  • Disponibilitatea de a lucra in trei schimburi si in program de tura continua;
  • Abilitati de organizare a muncii;
  • Spirit de initiativa si abilitati de invatare;
  • Cunostinte medii de operare pe calculator.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Efectueaza cu precizie si acuratete analizele microbiologice conform instructiunilor de lucru;
  • Introduce zilnic rezultate microbiologice in fisele de laborator si in sistemul informatic existent;
  • Comunica eficient cu laborantii din cadrul compartimentului, cu Team Leader-ii, cu managerul de departament, informandu-se reciproc asupra:
  • Modificarilor intervenite in programul si activitatea de productie;
  • Modificarilor intervenite in procedurile si instructiunile de lucru;
  • Modificarilor specificatiilor microbiologice si analitice;
  • Abaterilor de la specificatii analizelor microbiologice efectuate la probele prelevate din intreaga fabrica;
  • Abaterilor legate de functionarea necorespunzatoare a aparatelor de laborator.
  • Intretine starea de curatenie a laboratorului de microbiologie conform standardelor;
  • Respecta prevederile politicilor de Mediu, Sanatate si Siguranta in munca, Calitate si Siguranta Produsului, politica de Etica, normele de igiena, instructiunile si procedurile interne cu care a fost instruit.
Cerinte:

Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro, Redd’s, Stejar, Azuga, Pilsner Urquell și St Stefanus.

Pentru mai multe informații despre Ursus Breweries și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitaţi site-ul nostru de recrutare www. https://ursus-breweries.ro/cariere/pozitii-disponibile/

Expirat
TEHNICIAN LABORANT MICROBIOLOGIE  -  URSUS BREWERIES S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles